Open Procurement Albania

“Supervizion punimesh Sistemimi dhe rivitalizimi i skarpatave në Shkallën e Tujanit”

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit “Supervizion punimesh Sistemimi dhe rivitalizimi i skarpatave në Shkallën e Tujanit”
Nr. Reference REF-43047-09-22-2022
Vlera / Fondi Limit 7 237 590,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-09-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-10-2022
Data e mbajtjes se tenderit 05-10-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1.GJEOCONSULT & CO SHPK
2. GR ALBANIA SHPK
3.ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS SHPK & ALBEGIS&CO SHPK
4. INFRATECH SHPK
5. TOWER SHPK
6. ARENA MK SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GJEOKONSULT & CO SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 237 590,00
  Data e shpalljes se fituesit 16-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 8685108
  Data e lidhjes se kontrates 07-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  -“GR ALBANIA” SHPK, per arsye:
  -nuk ploteson piken 2.3.3 mbasi stafi i paraqitur eshte i angazhuar ne kontrate tjeter me Autoritetin Kontraktor.

  Kane qene pjesemarres ne fazat e tjera te procedurës se sipercituar keta ofertues me vlerat përkatese te ofruara:
  1. “GJEOCONSULT & CO” SHPK -7,237,590 Leke
  2. “GR ALBANIA” SHPK
  3. “ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS” SHPK & “ALBEGIS&CO” SHPK-6,744,000 Leke
  4. “INFRATECH” SHPK-6,660,400 Leke
  5. TOWER -5,374,810 Leke
  6. “ARENA MK” SHPK-7,000,000 Leke

  Vlerisimi i ofertave te dhena eshte bere ne baze te vleresimit me pike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJEOKONSULT & CO SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJEOKONSULT & CO SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJEOKONSULT & CO SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJEOKONSULT & CO SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 173 datë 19 Dhjetor 2022
  Anulimi i Tenderit
  Termat e References
  Procesverbal "Për argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve për kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data