Open Procurement Albania

“Studim projektim By Pass Elbasan”

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit “Studim projektim By Pass Elbasan”
Nr. Reference REF-44349-10-04-2022
Vlera / Fondi Limit 81 838 647,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 05-10-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-11-2022
Data e mbajtjes se tenderit 07-11-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1.“A & E ENGINEERING sh.p.k
2. BOE “ARCHISPACE” & “TAULANT SHPK” & “A V E CONSULTING”
3. BOE “SEED CONSULTING” & “ATELIER 4” & “DERBI-E”
4. “GJEOKONSULT & CO”
5. BOE “P.C.S.COMPANY” & “INVICTUS” & “STUDIO-REBUS” & “HYDRO-ENG-CONSULTING”
6. BOE “INFRATRANSPROJECT” & “ENGINEERING CONSULTING GROUP”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A & E Engineering SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 81 460 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 27-01-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 97752000
  Data e lidhjes se kontrates 28-02-2023
  Kohezgjatja e kontrates 22 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Ne kete procedure prokurimi kane qene pjesemarres operatoret ekonomike me keto vlera perkatese:

  1. BOE “ARCHICPHACE” & “TAULANT SHPK” & “A V E CONSULTING” - 73,495,346 Leke pa TVSH
  2. BOE “P.C.S.COMPANY” & “INVICTUS” & “STUDIO-REBUS” & “HYDRO-ENG-CONSULTING” 74,905,000 Leke pa TVSH
  3. BOE “SEED CONSULTING” & “ATELIER 4” & “DERBI-E” - 75,294,000 Leke pa TVSH
  4. BOE “INFRATRANSPROJECT” & “ENGINEERING CONSULTING GROUP”- 78,840,000 Leke pa TVSH
  5. OE “A & E ENGINEERING sh.p.k” - 81,460,000 Leke pa TVSH
  6. “GJEOKONSULT & CO” - 81,800,000 Leke pa TVSH
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A & E Engineering SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A & E Engineering SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A & E Engineering SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A & E Engineering SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 24 datë 13 Mars 2023
  Anulimi i Tenderit
  Termat e References
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data