Open Procurement Albania

“Supervizion punimesh Ndërtim i nyjes Bërzhitë dhe rrugët lidhëse të autostradës Tiranë – Elbasan me komunën Bërzhitë dhe zonat përreth”

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit “Supervizion punimesh Ndërtim i nyjes Bërzhitë dhe rrugët lidhëse të autostradës Tiranë – Elbasan me komunën Bërzhitë dhe zonat përreth”
Nr. Reference REF-71866-06-07-2023
Vlera / Fondi Limit 2 933 562,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 08-06-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 19-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues Lista e operatorëve ekonomikë të kualifikuar në përfundim të fazës së parë të procedurës:
1. BOE “ARABEL - STUDIO ARABEL - STUDIO” & “Engineering Consulting Group”
2. “TOWER”
3. “ARENA MK”

Kanë qenë pjesëmarrës në fazat e tjera të procedurës këta ofertues me vlerat përkatëse të ofruara:
1. BOE “ARABEL - STUDIO ARABEL - STUDIO” & Engineering Consulting Group”, me vlere 2,895,000 leke pa TVSH dhe 258.00 pike
2. “TOWER”, me vlere 2,846,000 dhe 254.40pike
3. “ARENA MK”, me vlere 2,580,000 leke pa TVSH dhe 196.80 Pike
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Arabel Studio” shpk - “Engineering Consulting Group” shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 895 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-08-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3474000
  Data e lidhjes se kontrates 03-10-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. ARENA MK, per arsye:
  -Ka ofertuar nen vleren minimale te lejuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 84 datë 9 Tetor 2023
  Anulimi i Tenderit
  Termat e References
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data