Open Procurement Albania

Përmirësimi rifreskimi i sinjalistikës vertikale / horizontale në akset kombëtare dhe përmirësim të sigurisë rrugore në akset e rajonit Qëndror, loti 2

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Përmirësimi rifreskimi i sinjalistikës vertikale / horizontale në akset kombëtare dhe përmirësim të sigurisë rrugore në akset e rajonit Qëndror, loti 2
Nr. Reference REF-88196-10-02-2018
Vlera / Fondi Limit 207 236 242,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-11-2018
Data e mbajtjes se tenderit 05-11-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues R. S. & M
Operator Ekonomik Kontraktues
 • R. S. & M
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 203,177,044.35
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 243812453.22
  Data e lidhjes se kontrates 12-12-2018
  Kohezgjatja e kontrates 9 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomik te skualifikuar .
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per R. S. & M viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per R. S. & M viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per R. S. & M viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per R. S. & M viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.40 - Dt.08-10-2018
  Shpallja e Fituesit Nr.49 - Dt.11-12-2018
  Lidhja e Kontrates Nr.50 - Dt.17-12-2018
  Anulimi i Tenderit

  Përmirësimi rifreskimi i sinjalistikës vertikale/horizontale në akset kombëtare dhe përmirësim të sigurisë rrugore në akset e rajonit Qëndror, loti 2.

  Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
  Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
  Objekti i Tenderit Përmirësimi rifreskimi i sinjalistikës vertikale/horizontale në akset kombëtare dhe përmirësim të sigurisë rrugore në akset e rajonit Qëndror, loti 2.
  Nr. Reference REF-82187-08-06-2018
  Vlera / Fondi Limit 207 236 242,00
  Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
  Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-09-2018
  Data e mbajtjes se tenderit 07-09-2018
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 9 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Mungesa e konkurrencës.
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.32 - Dt.13-08-2018
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit Nr.39 - Dt.01-10-2018

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data