Open Procurement Albania

Blerje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim zyrash

Contracted Institution Central Purchasing Agency
Tenderer Institution
Tender object Blerje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim zyrash
Reference No. REF-25377-06-05-2019
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 81 041 227,00
Type of Contract Public Service Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 06-06-2019
Last date of Submitted Documents 01-07-2019
Tender Held Date 01-07-2019
No. of Bidders 8
Bidders ARDENO
BOLT
ERALD
ERZENI/SH
M. LEZHA
RO –AL
MUCA
BUNA
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • ERALD
 • The winning bid ALL without vat 2 347 620,00
  Bidder Announcement date 16-12-2019
  Award and Contract Amount ALL with VAT
  Contract date
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date • Arkivi Qendror Teknik i Ndertimit - Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  • Dega e Doganės Tiranė - Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  • Departamenti i Administratės Publike – Brenda 3 muaj nga lidhja e kontrates
  • Autoriteti Rrugor Shqiptar - Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr
  • Ministria pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme - Brenda 20 dite nga lidhja e kontrates
  • Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisė - Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr
  • Drejtoria e Pergjithshme e Policise Shtetit (Drejtoria Vendore e Policisė Shkodėr, Reparti Special Renea) - Brenda 45 dite nga lidhja e kontrates
  • Ministria e Brendshme - Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nga Organi Qendror Blerės nė datė 26.07.2019.
  Kanė marrė pėrgjigje nga KPP nė datė 25.10.2019.
  Njoftimi i Klasifikimit pas rivlerėsimit ėshtė bėrė nė datė: 22.11.2019.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  1. “BOLT” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk arriti tė permbushė kriterin e pėrcaktuar nė piken 1 tė Kapacitetit ligjor/prefesional i operatorėve ekonomik, pasi leja mjedisore (autorizim mjedisor) me nr. PN-0118-05-2015, e hedhur si pjesė e ofertės sė tij, ėshtė e leshuar pėr njė adresė, vendodhje, e cila referuar tė dhėnave tė pasqyruara nė ekstraktin historik tregtar nuk figuron nė adresat e deklaruara nė tė cilat ofertuesi ushtron aktivitetin e tij. (Adresa pėr tė cilėn ėshtė lėshuar leja mjedisore nr. PN-0118-05-2015, rezulton tė jetė hequr/mbyllur mė datė 16.04.2019 nga vendodhjet nė tė cilat ofertuesi ushtron aktivitetin e tij).

  2. Arsyet e s’kualifikimit tė “MUCA” SHPK
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentet e kėrkuara nė DT. Nuk ka paraqitur formular oferte.

  3. Arsyet e s’kualifikimit tė “BUNA” SHPK
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentet e kėrkuara nė DT. Nuk ka paraqitur formular oferte.
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Public Announcement Bulletin Contracts signed under the Framework Agreement Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-25377-06-05-2019
  Announcement of Procurement
  Standard Tender Documents
  KPP Decision
  Bidder Announcement

  SUPPORTERS
  Embassy of USA

  The establishment of this portal's database is financially supported from the US Embassy Democracy Commission, Small Grants Program.

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data