Open Procurement Albania

Graphical display of results by searched conditions

Summary results by searched conditions

Tenderer institution no. Successful Bidder /Supplier / Provider No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
3 FUSHA SHPK 47 5,081,895,005 46 4,928,637,761 4,773,986,973

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Tiranė Rikualifikimi i mikrohapesirave te gjelbra 4,100,000 Signed the Contract FUSHA SHPK 4,079,632.00 
Local Unit Tiranė Rehabilitimi i Bulevardit Zogu i-rė. 708,328,285 Announced the Winner FUSHA SHPK 626,874,664.72 
Local Unit Vorė Sherbimi i pastrimit ne Bashkine Vore– Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 36 muaj 153,257,244 Signed the Contract FUSHA SHPK 148904437.8
Local Unit Tiranė Memoriali i Holokaustit ne PMLAT (Ndertim Montim) 4,111,640 Signed the Contract FUSHA SHPK 4,050,309.00
Local Unit Tiranė Sherbime te Pastrimit dhe Gjelberimit ne sheshe mbi dhe nen toke dhe terminale 9,364,185 Signed the Contract FUSHA SHPK 9254886.6
Local Unit Tiranė Sherbime per pastrimin e koshave dekorative 24,500,000 Signed the Contract FUSHA SHPK 24,445,500.00
Local Unit Tiranė ” Shtesė Kontrate per objektin “Rikualifikimi Urban i Sheshit Skenderbej, Faza e I-rė”. 105,335,223 Signed the Contract + Additional Contract FUSHA SHPK 105,331,521.00
Local Unit Tiranė Rikualifikim i Lulishteve 7,900,000 Signed the Contract FUSHA SHPK 7821009.6
Local Unit Tiranė Asfaltimi i objekteve tė investimeve dhe mirėmbajtjes sė rrjetit UKT sha 14,885,745 Signed the Contract FUSHA SHPK 13,147,050.00
Local Unit Tiranė Shtesė Kontrate per objektin “Rikualifikimi Urban i Sheshit Skėnderbej, Faza e II-tė 195,688,660 Signed the Contract + Additional Contract FUSHA SHPK 195,668,660.00
Local Unit Tiranė Shpenzime pėr qeramarrje aparate dhe pajisje teknike, makineri etj 826,200 Signed the Contract FUSHA SHPK 825,000.00
Local Unit Tiranė Shtesė Kontrate per objektin“Ndėrtim parkim nėntokėsor, sheshi Skėnderbej”. 44,543,720 Signed the Contract + Additional Contract FUSHA SHPK 44,543,018.00
Local Unit Tiranė Shpenzime pėr Mirėmbajtjen e aparateve, pajisjeve teknike dhe veglave tė punės 16,660,000 Signed the Contract FUSHA SHPK 16487208.6
Local Unit Tiranė Shėrbime tė pastrimit dhe gjelbėrimit nė sheshe mbi dhe nėn tokė dhe terminale 8,798,873 Signed the Contract FUSHA SHPK 8568981.26
Local Unit Tiranė Pėrmirėsimi i kapaciteteve tė prodhimit tė ujit nga ujėrat nėntokėsorė (puse) 9,890,000 Announced the Winner FUSHA SHPK 9,800,847.00
Local Unit Tiranė Sistemim asfaltim dhe kthimi nė gjendjen fillestare tė segmenteve rrugore pas ndėrhyrjes nė rrjetin e Ujėsjellėsit dhe Kanalizimeve ne Qytetin e Tiranes pėr vitin 2017 15,073,326 Signed the Contract FUSHA SHPK 14,727,930
Local Unit Tiranė Shtesė kontrate: Shėrbim Pastrimi pėr sheshet mbi dhe nėn tokė dhe Terminalet 1,153,772 Signed the Contract + Additional Contract FUSHA SHPK 1,153,772.00
Local Unit Tiranė Shėrbimi i Pastrimit tė Zonės Tirana IV 744,180,353 Signed the Contract FUSHA SHPK 699000767.1
Local Unit Tiranė Furnizim dhe vendosje drurė dekorativ nė zonėn industriale Kamėz - Kashar 278,192,684 Signed the Contract FUSHA SHPK 277,135,600.00
Local Unit Tiranė Shtesė kontrate : "Pastrimi i pjesės Perėndimore -2 tė Qytetit tė Tiranės" 26,771,506 Signed the Contract + Additional Contract FUSHA SHPK 26,769,150.00
Local Unit Tiranė Rrethime tė ndryshme (kangjella, gardhe tė ndryshme) 8,148,807 Signed the Contract FUSHA SHPK 7,996,920.00
Local Unit Tiranė Shtesė kontrate: "Pastrimi i pjesės Perėndimore 2 tė Qytetit tė Tiranės." 27,681,018 Signed the Contract + Additional Contract FUSHA SHPK 27,521,730.00
Local Unit Tiranė Shtesė kontrate: “Ndėrtimi i kėmbėve tė Urės Menik mbi lumin Erzen” 2,567,525 Signed the Contract + Additional Contract FUSHA SHPK 2,567,525.00
Local Unit Tiranė Rikonstruksioni i Amfiteatrit 39,944,942 Signed the Contract FUSHA SHPK 39,510,821.00
Local Unit Tiranė Shėrbim Pastrimi pėr Sheshet mbi dhe nėn tokė dhe Terminalet 5,908,247 Signed the Contract FUSHA SHPK 5,827,193.00
Local Unit Vorė Sistemim - Asfaltim i rrugėve Domje, Rruga Ramadin Zazckocki,Rruga Kodra e Totėve, Rruga Ismail Qemali, Rruga Naim Frashėri, njėsia administrative Bėrxull, Bashkia Vorė 106,385,735 Signed the Contract FUSHA SHPK 103,307,732.00
Local Unit Roskovec Sistemim , asfaltim i rruges Suk 1 -Arapaj- Samatice - Burimi i Financimit : Fondi i Zhvillimit te Rajoneve. 162,145,816 Signed the Contract FUSHA SHPK 157217227.04
Local Unit Tiranė Sistemim asfaltim dhe kthimi nė gjendjen fillestare tė segmenteve rrugore pas ndėrhyrjes nė rrjetin e Ujėsjellėsit dhe Kanalizimeve ne Qytetin e Tiranes 15,073,326 Signed the Contract FUSHA SHPK 14,771,358.00
Local Unit Vorė Furnizim Vendosje e Linjes sė Ujėsjellėsit nė Rrugėn e Fshatit Kodėr Bėrxull 11,663,721 Signed the Contract FUSHA SHPK 11,353,020.00
Local Unit Tiranė Mjete dhe paisje te tjera teknike (stola, kosha) 33,259,700 Signed the Contract FUSHA SHPK 33,120,000.00

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data