Open Procurement Albania

Rehabilitimi i qendrės Administrative Baldushk (Rikonstruksion i godinės sė Njėsisė, shtėpisė kulturės dhe sheshit

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

 • Disqualification of all competitive operators except the winner
 • Disqualification of all competitive operators except the winner

Procuring Authority / Buyer Local Unit Tiranė
Procuring Authority / Buyer Bashkia Tirane
Tender object Rehabilitimi i qendrės Administrative Baldushk (Rikonstruksion i godinės sė Njėsisė, shtėpisė kulturės dhe sheshit.
Burimi i financimit: vėnė nė dispozicion nga buxheti i Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2018, miratuar me VKB-sė Nr. 132, datė 21.12.2017 tė Kėshillit Bashkiak “Pėr miratimin e programit buxhetor afat-mesėm 2018 – 2020 dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2018” (i ndryshuar), rialokuar me VKB Nr. 159, datė 21.12.2018 “Pėr miratimin e programit buxhetor afat-mesėm 2019 – 2021 dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2019”.
Reference No. REF-02481-12-28-2018
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 42 209 511,00
Type of Contract Public Work Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 31-12-2018
Last date of Submitted Documents 30-01-2019
Tender Held Date 30-01-2019
No. of Bidders 11
Bidders Elda VL SHPK
Noa Development SHPK
Eurondėrtimi 2000 SHPK
Bajrami N SHPK
Ina SHPK
B 93 II SHPK & Rafin Company SHPK & Boshnjaku B SHPK
Agri Konstruksion SHPK
BE-IS SHPK & Ergi SHPK
K. Turja SHPK & Infinit SHPK
Junik SHPK
Klajger Konstruksion SHPK & Everest SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • INA
 • The winning bid ALL without vat 35 244 764,00
  Bidder Announcement date 01-03-2019
  Award and Contract Amount ALL with VAT 42225317
  Contract date 07-03-2019
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 9 muaj
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar Operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:

  1. “Elda VI” shpk :
  • Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  2. “Noa Development” shpk :
  • Operatori ekonomik “Noa Development” shpk nuk plotėson pikėn 4 tė Kapaciteti Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Njė punėsim mesatar i tė paktėn 50 (pesėdhjetė) personave, pėr periudhėn Dhjetor 2017 - Dhjetor 2018 tė vėrtetuar me…..” pasi nė vėrtetimin e paraqitur nga Administrata Tatimore rezulton njė numėr mesatar punonjėsisht prej 38 punonjėsisht dhe jo 50.
  • Operatori ekonomik “Noa Development” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapaciteti Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratės (Shtojca 10)” pasi nu ka paraqitur Shtojcėn 10.
  • Operatori ekonomik “Noa Development” shpk nuk plotėson pikėn 2 tė Kapaciteti Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Licensa profesionale, lidhur me ekzekutimin e punėve tė kontratės.....” pasi nė Licensėn e paraqiturnuk pėrfshihen pikat e kėrkuara: NP–12 A Punime tė inxhinierisė sė mjedisit, N.P – 3B Rikonstruksion dhe mirėmbajtje godinash civile e industriale, veshje fasada, NS-18 A Punime topogjeodezike.
  • Operatori ekonomik “Noa Development” shpk, referuar Shtojcės 10 nuk ka aftėsinė e duhur teknike pėr realizimin me sukses tė kontratės.

  3. “Eurondėrtimi 2000” shpk :
  • Operatori ekonomik “Eurondėrtimi 2000” shpk nuk plotėson pikėn 15, gėrma “a” tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  • Operatori ekonomik “Eurondėrtimi” shpk, referuar Shtojcės 10 nuk ka aftėsinė e duhur teknike pėr realizimin me sukses tė kontratės.

  4. “Bajrami N” shpk:
  • Operatori ekonomik “Bajrami N” shpk nuk plotėson pikėn 5,” tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Operatorėt ekonomike pjesėmarrės duhet te kenė nė stafin e tyre dhe tė figurojnė si drejtues teknik nė licencėn e shoqėrisė si dhe nė listpagesat e shoqėrisė pėr gjashtė muajt, vėrtetuar me kontratė pune tė vlefshme, diplomė”pasi inxhinieri i Mjedisit i pajisur me Ēertifikatė pėr Vlerėsimin e Ndikimit nė mjedis rezulton me kontratė pune nė datė, 31.08.2018, pra nuk figuron nė list-pagesat e shoqėrisė pėr 6 (gjashtė) muajt e fundit si dhe nuk figuron nė Licensėn e shoqėrisė.
  • Operatori ekonomik “Bajrami N” shpk, referuar Shtojcės 10 nuk ka aftėsinė e duhur teknike pėr realizimin me sukses tė kontratės.

  5. Bashkimi i Operatorėve ekonomik “B 93 II” shpk & “Rafin Company” shpk & Boshnjaku B” shpk:
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė “B 93” shpk & “Rafin Company” shpk & “Boshnjaku B” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapaciteti Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  • Operatori ekonomik “Rafin Company” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapaciteti Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratės (Shtojca 10)” pasi ka paraqitur 1 kontratė e cila nuk ka objekt tė ngjashėm me atė qė po prokurohet.
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė “B 93” shpk & “Rafin Company” shpk & “Boshnjaku B” shpk, referuar Shtojcės 10 nuk ka aftėsinė e duhur teknike pėr realizimin me sukses tė kontratės.

  6. “Agri Konstruksion” shpk :
  • Operatori ekonomik “Agri Konstruksion” shpk nuk plotėson pikėn 5,” tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Operatorėt ekonomike pjesėmarrės duhet te kenė nė stafin e tyre dhe tė figurojnė si drejtues teknik nė licencėn e shoqėrisė si dhe nė listpagesat e shoqėrisė pėr gjashtė muajt, vėrtetuar me kontratė pune tė vlefshme, diplomė” pasi pėr inxhinierin e Mjedisit nuk ėshtė paraqitur Ēertifikatė pėr Vlerėsimin e Ndikimit nė mjedis.
  • Operatori ekonomik “Agri Konstruksion” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapaciteti Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratės (Shtojca 10)” pasi nuk ėshtė paraqitur Sperkates boje (1 cope).
  • Operatori ekonomik “Agri Konstruksion” shpk, referuar Shtojcės 10 nuk ka aftėsinė e duhur teknike pėr realizimin me sukses tė kontratės.

  7. Bashkimi i Operatorėve ekonomik “BE-IS” shpk & “Ergi” shpk:
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė “BE-IS” shpk & “Ergi” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapaciteti Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratės (Shtojca 10)/ kamiona, kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimumi 7 ton dhe maximumi 12 ton” pasi ėshtė paraqitur vetėm 1 kamion nga 3 tė kėrkuar.
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė “BE-IS” shpk & “Ergi”, referuar Shtojcės 10 nuk ka aftėsinė e duhur teknike pėr realizimin me sukses tė kontratės.

  8. Bashkimi i Operatorėve ekonomik “K. Turja” shpk & “Infinit” shpk:
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė “K. Turja” shpk & “Infinit” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapaciteti Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratės (Shtojca 10)” pasi nuk ėshtė paraqitur Grejder (1 cope).
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė “K. Turja” shpk & “Infinit” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapaciteti Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratės (Shtojca 10)” pasi nuk ėshtė paraqitur Rul me Vibrim (1 cope).
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė “K. Turja” shpk & “Infinit”, referuar Shtojcės 10 nuk ka aftėsinė e duhur teknike pėr realizimin me sukses tė kontratės.

  9. Operatori ekonomik “Junik” shpk :
  • Operatori ekonomik “Junik” shpk nuk plotėson pikėn 15, gėrma “a” tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  • Operatori ekonomik “Junik” shpk, referuar Shtojcės 10 nuk ka aftėsinė e duhur teknike pėr realizimin me sukses tė kontratės.

  10. Bashkimi i Operatorėve ekonomik “Klajger Konstruksion” shpk & “Everest” shpk:
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė “Klajger Konstruksion” shpk & “Everest” shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapaciteti Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit.
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė “Klajger Konstruksion” shpk & “Everest” shpk, referuar Shtojcės 10 nuk ka aftėsinė e duhur teknike pėr realizimin me sukses tė kontratės.
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement
  Standard Tender Documents
  Technical Specification
  Technical Report
  Preventiv
  Bidder Announcement
  Signing of the Contract Nr.11 - Dt.18-03-2019

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data