Open Procurement Albania

Rikonstruksion rrjet ujėsjellėsi tė rrjetit tė vjetėr nė rrugėt qė lidhen me Rrugėn e Kavajės, Mihal Duri , Kont Urani

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

 • Disqualification of all competitive operators except the winner
 • Disqualification of all competitive operators except the winner

Procuring Authority / Buyer Local Unit Tiranė
Procuring Authority / Buyer SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Tender object Rikonstruksion rrjet ujėsjellėsi tė rrjetit tė vjetėr nė rrugėt qė lidhen me Rrugėn e Kavajės, Mihal Duri , Kont Urani
Reference No. REF-23003-05-21-2019
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 23 997 834,00
Type of Contract Public Work Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 22-05-2019
Last date of Submitted Documents 24-06-2019
Tender Held Date 22-05-2019
No. of Bidders 7
Bidders MF Invest Group & “MANE/S SHPK
Kupa SHPK
Pepa Group SHPK
Leon Konstruksion SHPK
AGI KONS SHPK
ARB TRANS SHPK
L.T.E Construksion SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • L.T.E CONSTRUCTION
 • The winning bid ALL without vat 22 277 966,00
  Bidder Announcement date 05-07-2019
  Award and Contract Amount ALL with VAT 26733559.2
  Contract date 15-08-2019
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 2 muaj
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomik JV “MF Invest Group” shpk & “MANE/S” shpk:
  • Nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshėm teknik pėr sa i pėrket Pėrvojės sė suksesshme nė realizimin e Kontratave pune tė ngjashme pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim.
  • Kriteri i vendosur nga autoriteti kontraktor nė pikėn 14 tė shtojcės 12, “Kapaciteti teknik”, nė dokumentat standarte tė tenderit, nuk mund tė konsiderohet i pėrmbushur, nė lidhje me kamionat me kapacitet mbajtės min 3,5 dhe max 5 si dhe kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtės min 12 dhe max 17 ton me eskavatorin me goma , autobotin e ujit si dhe me autobetonierėn.

  2. Operatori Ekonomik “Kupa” shpk:
  Operatori ekonomik nuk ka arritur tė paraqesė shtojcėn 10 .
  Nė kushtet kur operatori ekonomik nuk ka paraqitur deklaratėn mbi disponimin e makinerive (shtojcėn 10) tregon qartazi se operatori ekonomik Kupa sh.p.k nuk i disponon dhe nuk zotėron kėto mjete pėr tė realizuar kontratėn objekt prokurimi.
  Si rrjedhojė ky OE nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshėm teknik pėr sa i pėrket kapacitetit teknik (disponimin e makinerive) pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi.

  3. Operatori Ekonomik ” Pepa Group” shpk:
  • Nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshėm teknik pėr sa i pėrket Pėrvojės sė suksesshme nė realizimin e Kontratave pune tė ngjashme pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi.

  4. Operatori Ekonomik ” Leon Konstruksion” shpk:
  Operatori Ekonomik nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim.

  5. Operatori Ekonomik “AGI KONS” shpk:
  Operatori Ekonomik nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim.

  6. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “ARB TRANS” shpk:
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement
  Standard Tender Documents
  Technical Specification
  Preventiv
  Bidder Announcement
  Signing of the Contract Nr.34 - Dt.26-08-2019

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data