Open Procurement Albania

Shërbim gatimi dhe shpërndarje ushqimi për Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Shërbim gatimi dhe shpërndarje ushqimi për Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza
Nr. Reference REF-00400-12-19-2018
Vlera / Fondi Limit 744 358 551,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 20-12-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-02-2019
Data e mbajtjes se tenderit 05-02-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues KPL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KPL sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 743 834 734,19
  Data e shpalljes se fituesit 26-03-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Duke filluar nga data e lidhjes së kontratës/kontratave me përfundim deri në plotësimin e nevojave të autoritetit kontraktor sipas marrëveshjes kuadër.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftimi i kontratës sistem.docx
  Dokumentat e tenderit.doc
  CONTRACT NOTICE FORM.docx
  STANDARD DOCUMENTS OF OPEN PROCEDURE SERVICES.doc
  njoftim fituesi QSUT sistem.docx
  APPENDIX NO. 2.docx
  CONTRACT NOTICE FORM.docx
  SQARIM NR.1.docx
  CLARIFICATION NO.1.docx
  APPENDIX NO 1.docx
  STANDARD DOCUMENTS OF OPEN PROCEDURE SERVICES.doc
  Dokumentat e tenderit.doc
  Shtojca nr.2.docx
  Shtojca nr.1.docx
  Shtyrje Afati
  SQARIM MBI SPECIFIKIMET TEKNIKE

  MBESHTETES
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data