Open Procurement Albania

Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Qendrėn Spitalore Universitare Nėnė Tereza

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Qendrėn Spitalore Universitare Nėnė Tereza
Nr. Reference REF-00400-12-19-2018
Vlera / Fondi Limit 744 358 551,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 05-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KPL sh.p.k.
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 743 834 734,19
  Data e shpalljes sė fituesit 26-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Duke filluar nga data e lidhjes sė kontratės/kontratave me pėrfundim deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor sipas marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftimi i kontratės sistem.docx
  Dokumentat e tenderit.doc
  CONTRACT NOTICE FORM.docx
  STANDARD DOCUMENTS OF OPEN PROCEDURE SERVICES.doc
  njoftim fituesi QSUT sistem.docx
  APPENDIX NO. 2.docx
  CONTRACT NOTICE FORM.docx
  SQARIM NR.1.docx
  CLARIFICATION NO.1.docx
  APPENDIX NO 1.docx
  STANDARD DOCUMENTS OF OPEN PROCEDURE SERVICES.doc
  Dokumentat e tenderit.doc
  Shtojca nr.2.docx
  Shtojca nr.1.docx
  Shtyrje Afati
  SQARIM MBI SPECIFIKIMET TEKNIKE

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data