Open Procurement Albania

Numri i Rezultateve: 65

Shėnimi me flamur tė kuq (red flag) i njė procedure prokurimi tregon njė ekspozim apo rrezik tė mundshėm pėr sjellje tė papajtueshme me ligjin ose jo-etike tė biznesit, kryesisht nė lidhje me mos-respektimin e ligjeve anti-korrupsion. Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

Tendera me redflags

Titulli Autoritet Prokurues Vlera / Fondi Limit Data e Shpalljes
Loti IV. Furnizim me lėndė djegėse tė lėngėta pėr pėrdorim termik civil dhe industrial me afat tė marrėveshjes kuadėr 2 (dy) vite Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 45 198 022.00 01-03-2019
Loti II: Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore nė Spitalin Universitar tė Traumės Tiranė Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 11 666 700.00 15-03-2019
Loti II. Blerje materialesh tė ndryshme pėr pastrim Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 66 464 429.00 08-03-2019
Loti VII. "Blerje tonera pėr Ministrinė e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale dhe institucionet e varėsisė" Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 21 231 216.00 18-03-2019
Loti V. "Blerje tonera pėr Ministrinė e Financave dhe Ekonomisė dhe institucionet e varėsisė" Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 61 983 655.00 18-03-2019
Loti IV. "Blerje tonera pėr Ministrinė e Drejtėsisė dhe institucionet e varėsisė" Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 24 534 242.00 18-03-2019
Loti III. "Blerje tonera pėr Ministrinė e Mbrojtjes dhe institucionet e varėsisė" Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 31 905 179.00 18-03-2019
Loti II. "Blerje tonera pėr Ministrinė e Brendshme dhe institucionet e varėsisė Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 52 943 371.00 18-03-2019
Loti I. Blerje detergjent, dizifektant dhe aromatizues.

Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 103 263 609.00 08-03-2019
Blerje Uniformash tė ndryshme dhe elementėsh tė tjerė, pėrbėrėse tė tyre - uniforma pėr personelin mjekėsor Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 3 067 000.00 17-04-2019
Loti I. Sigurim i detyrueshėm i mjeteve motorike TPL Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 2 123 892.00 26-04-2019
Loti II. Sigurim kasko i mjeteve motorrike Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 332 010.00 26-04-2019
Loti I. Blerje pajisjesh laboratorike pėr Qendrėn e Transferimit tė Teknologjive Bujqėsore, Fushė Krujė. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 4 650 000.00 04-03-2019
Loti II. "Materiale Kancelarie tė tjera zyre. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 30 136 825.00 15-03-2019
Sigurim jete dhe shėndeti pėr komisionerėt e komisionit tė pavarur tė kualifikimit Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 4 600 000.00 18-04-2019
Loti III. Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Benzine pa plumb me afat tė marrėveshjes kuadėr 2 (dy) vite Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 26 786 982.00 01-03-2019
Loti II. Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil), me afat tė marrėveshjes kuadėr 3 (tre) vite Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 23 949 112.00 01-03-2019
Loti I. Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil), me afat tė marrėveshjes kuadėr 2 (dy) vite Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 271 043 290.00 01-03-2019
Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Repartin e Ndėrhyrjes sė Shpejtė Shkodėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 29 612 366.00 20-12-2018
Blerje uniforma verore pėr Policinė e Shtetit Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 150 013 333.00 19-02-2019
Blerje kėpucė pėr uniformėn verore pėr Policinė e Shtetit Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 16 668 000.00 19-02-2019
Loti II: Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Rajonal Berat, Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 64 470 878.00 24-01-2019
Loti I: Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Universitar Obstetrik-Gjinekologjik Mbretėresha Geraldinė Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 38 090 037.00 24-01-2019
Loti III: Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Drejtorinė Vendore tė Policisė Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 18 043 256.00 24-01-2019
Loti I: Sigurim kasko i mjeteve motorrike Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 13 795 331.00 18-02-2019
Loti II: Sigurim i detyrueshėm i mjeteve motorrike TPL Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 72 075 595.00 18-02-2019
Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Qendrėn Spitalore Universitare Nėnė Tereza Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 744 358 551.00 20-12-2018
Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Universitar Shefqet Ndroqi Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 167 542 596.00 20-12-2018
Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Rajonal Lezhė Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 60 708 488.00 20-12-2018
Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Akademinė e Sigurisė Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 170 196 959.00 20-12-2018
“Pėr Shėrbimin Gatim dhe Shpėrndarja e Ushqimit (Katering) nė pavionet e Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqi”, Tiranė.” Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 9 871 216.00
Pėr shtimin e 42 pikave shtesė tė shėrbimit tė gjendjes civile pranė materniteteve dhe shtimin e kapaciteteve tė Rrjetit tė komunikimit online tė shėrbimit tė gjendjes civile Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 29 989 242.00
Loti II Blerje bateri per automjete. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 11 207 150.00 03-08-2018
Loti II: "Shėrbim pastrimi pėr Spitalin Universitar te Traumės”. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 86 582 118.00 19-04-2018
Loti XII “Blerje automjet fuoristradė pėr Autoritetin Kombėtar tė Ushqimit” . Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 4 441 667.00 06-08-2018
Loti III. Blerje e aparatit GC pėr analizimin e gazeve pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 7 336 700.00 13-08-2018 
Loti III. “Blerje autoveture me kalueshmėri tė lartė SUV pėr Komisionin e Pavarur tė Kualifikimit”. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 3 000 000.00 06-08-2018
Loti II. “Blerje automjeti pėr Agjencinė Kombėtare tė Turizmit” . Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 9 999 999.00 06-08-2018
Shėrbim i lyerjeve dhe mirėmbajtje pėr Spitalin Rajonal Berat Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 2 266 666.00 03-08-2018
Shėrbim i lyerjeve dhe mirėmbajtje pėr Spitalin Rajonal Berat Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 2 266 666.00 03-08-2018
Loti IV. “Blerje automjeti SUV pėr Qendrėn Kombėtare tė Biznesit” . Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 2 500 000.00 06-08-2018
Loti VI. “ Blerje automjeti 8 + 1 pėr Drejtorinė e Shėrbimeve Qeveritare”. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 2 659 166.00 06-08-2018
Loti VII. Blerje automjeti pėr transport materialesh + personash (i vogel) 4+1 vende pėr Drejtorinė e Shėrbimeve Qeveritare” . Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 1 958 333.00 06-08-2018
Loti VIII “Blerje Fuoristradė pėr Shėrbimin Gjeologjik Shqiptar” . Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 2 612 601.00 06-08-2018
Loti IX “Blerje automjet per transport materialesh+personash (i vogel) 4+1 vende (Kombi) pėr SHĒBA” . Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 2 000 000.00 06-08-2018
.Shėrbimi i gatimit dhe shpėrndarjes se ushqimit (Katering) pėr Spitalin Universitar tė Traumės Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 134 834 264.00 19-02-2018
Pėr Shėrbimin Gatim dhe Shpėrndarja e Ushqimit (Katering) nė pavionet e Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqi”, Tiranė. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 10 090 577.00
Loti II. “Blerje autoambulancė modeli C” Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 14 544 841.00 10-08-2018
Loti I. “Blerje pajisjesh laboratorike pėr Qendrėn e Transferimit tė Teknologjive Bujqėsore Fushė Krujė”. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 2 083 333.00 07-08-2018
Loti I. “Blerje autoambulancė modeli A” Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 184 095 170.00 10-08-2018
Shėrbim mirėmbajtje ndėrtimore e ndėrtesės sė Ministrisė sė Mbrojtjes. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 1 250 000.00 03-08-2018
Lyerje dhe shėrbim mirėmbajtje pėr Ministrinė e Turizmit dhe Mjedisit. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 8 024 971.00 03-08-2018
Loti III “Blerje dokumentacioni pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Burgjeve” Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 1 966 477.00 12-04-2018
Loti 1: Furnizim me lėndė djegėse pėr automjeteDiesel(Gazoil). Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 1 418 340.00
Loti II “Furnizim me lendė djegėse pėr automjeteBenzine pa plumb”. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 279 829.00
Loti IV “Blerje dokumentacioni, shtypshkrime tė ndryshme (kuti, dosje, formularė etj) dhe botimin e revistės Arkivore pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Arkivave” Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 3 458 334.00 12-04-2018
Loti 5 Ministria e Bujqėsisė dhe Zhvillimit Rural Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 4 992 110.00 03-08-2018
Loti 8 Drejtoria e Pėrgjithshme e Rezervave Materiale te Shtetit(Ministria e Mbrojtjes). Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 1 250 000.00 03-08-2018
Loti 9 Ministrinė e Turizmit dhe Mjedisit. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 8 024 971.00 03-08-2018
Loti I “Blerje dokumentacioni shkollor (regjistra, amza, dėftesa, certefikata, pulla me helogram) pėr Ministrinė e Arsimit, Sportit dhe Rinisė” Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 7 933 459.00 12-04-2018
Loti III: "Shėrbim pastrimi pėr QSUT Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 4 339 383.00 19-04-2018
Loti IV “Blerje automjete pėr Gardėn e Republikės” Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 6 164 001.00 16-03-2018
Loti XIV “Blerje automjet pėr SHISH” Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 3 739 379.00 16-03-2018
Loti II: “Blerje uniformash, veshmbathjesh dhe elementesh tė tjera, pėrbėrėse tė tyre pėr Qendrėn Kombėtare tė Urgjencės Mjekėsore”. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 38 564 448.00
Loti II Blerje bateri per automjete. Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara 11 207 150.00
Mungesė konkurrence

Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Mungesė Gare, Negocim i Drejtpėrdrejtė (mbi 5 milion lekė)

Janė kontrata pa garė qė lidhen si pasojė e bisedimeve mes autoritetit dhe kompanive. Kėto do duhej tė lejohen vetėm nė raste tė caktuara, ku njė situatė emergjente shoqėrohet me nevojėn pėr ndėrhyrje tė shpejtė pėrmes njė kontrate.

Shiko mė shumė
Pamundėsi kohore pėr pėrgatitje tė njė oferte (ofertė teknike plus dokumentacion)

Tendera me vlerė mbi 800 mijė lekė dhe ne afat pėr dorėzim tė ofertės mė pak se 72 orė. Kjo ėshtė kohė e pamjaftueshme pėr plotėsim dokumentacioni dhe hartim oferte me specifikime teknike. Probabiliteti qė tenderi tė jetė ekspozuar mė herėt tek njė kompani klienteliste ėshtė i lartė

Shtesė kontrate (shtesė vlere) pa pėrfunduar ende faza e parė e kontratės

Pėr ēdo kontratė ekziston njė mundėsi pėr shtesė kontrate me vlerė plus 20% e vlerės sė ofertės. Kjo shtesė duhet tė justifikohet me arsye tė bazuara tė njė vėshtirėsie pėr shkaqe mbi natyrore, ndryshime eksplicite tė kushteve tė tregut dhe indekseve tė ēmimeve etj.

Shiko mė shumė
Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese. Nuk quhet skualifikim rasti kur operatori nuk ka paraqitur fare ofertė por ka dorėzuar dokumente tė tjera. Vlerėsim vetėm pėr procedura tenderuese me vlerė mbi 5 milion Lekė.

Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė

Nė rast tė anulimit dy herė radhazi tė tenderave me objekt tė njėjtė, ka vend pėr tė vlerėsuar vėshtirėsi apo defekte qė kanė bėrė tė pamundur finalizimin me fitues tė procedurės. Anulimi dy herė radhazi ėshtė precedent qė legjitimon qė gara e hapur tė zėvendėsohet me negocime tė drejtpėrdrejta.

MBĖSHTETĖS
Embassy of USA

Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data