Open Procurement Albania

Loti II Blerje bateri per automjete.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti II Blerje bateri per automjete.
Nr. Reference REF-83835-08-02-2018
Vlera / Fondi Limit 11 207 150,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 03-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues ALKED KOPACI
KAPPA - OIL
ALEN - CO
RA-MI KOMPANI
KADIU
C.A.A.
A R B L E V
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Alked Kopaēi
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 280 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  • U paraqit ankese nga ofertuesi Alked Kopaci p.f nr. 921 prot., datė 24.09.2018.
  • Procedura ėshtė pezulluar deri nė shqyrtimin e ankesės dhe marrjen e vendimit nė lidhje me tė. Me shkresėn nr.921/1prot., datė 25.09.2018 “Kthim pėrgjigje” drejtuar ofertuesit “Alked Kopaci” p.f ėshtė njoftuar ky i fundit se ankesa e tij nuk ėshtė marrė parasysh nga Organi Qėndror Blerės.
  • Alked Kopaci paraqiti ankese pranė KPP.
  Ne bazė tė vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik 821/2018 datė 05.12.2018 ėshtė bėrė rivlerėsimi i procedurės ne te cilėn u shpall fitues.
  • Nė Organin Qėndror Blerės ėshtė paraqitur ankesė nga ofertuesi “Kappa Oil” shpk nr. 1303 prot., datė 17.12.2018 dhe me shkresėn nr. 1303/1 prot., 19.12.2018 “Kthim pėrgjigje” drejtuar ofertuesit “Kappa Oil” shpk ėshtė njoftuar ky i fundit se ankesa e tij nuk ėshtė marrė parasysh nga Organi Qėndror Blerės.
  • Kappa Oil paraqiti ankese pranė KPP ku mori pergjigje per mospranimin e ankesės se tij me Vendimin nr. 883/2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) “Kappa Oil” sh.p.k:
  • Nė zbatim tė Vendimit nr.821/2018 datė 05.12.2018 tė KPP-sė, ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 7 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT, sepse nė katalogėt e prodhuesit tė baterive nuk gjejnė pasqyrim tė gjitha specifikimet teknike qė autoriteti ka kėrkuar shprehimisht nė Shtojcėn 10 tė DT.

  2) C.A.A. :
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentat e kėrkuar nė DT. 2. Ofertuesi nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  3) A R B L E V:
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentat e kėrkuar nė DT. 2. Ofertuesi nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  4) ALEN - CO shpk:
  • Ofertuesi nuk arriti tė paraqesė Autorizim nga Prodhuesi ose nga Distributori i Autorizuar nga Prodhuesi ku tė vėrtetohet lidhja midis Distributorit tė Autorizuar dhe Prodhuesit, pėr tregtimin e mallrave objekt prokurimi, sepse ofertuesi ka paraqitur vetėm autorizim pėr tregtimin e baterive nga njė kompani, pėr tė cilėn nuk arriti tė provojė lidhjen me prodhuesin e baterive.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  V E N D I M K.P.P. 881/2018

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data