Open Procurement Albania

Loti IV “Blerje automjete pėr Gardėn e Republikės”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Garda e Republikes
Objekti i Tenderit Loti IV “Blerje automjete pėr Gardėn e Republikės”
Nr. Reference REF-55969-03-15-2018
Vlera / Fondi Limit 6 164 001,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 10-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues HYUNDAI AUTO ALBANIA
SI & CO Company
PORSCHE ALBANIA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HYUNDAI AUTO ALBANIA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 880 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. SI & CO Company” SHPK :
  • Nuk ploteson piken 1 te “Kapacitetit ligjor/profesional” pasi dokumenti i paraqitur ne permbushje te kesaj kerkese nuk verteton as qe AGS eshte prodhues dhe as qe AGS eshte distributor i autorizuar i asnje lloji automjeti.
  • Nuk ploteson piken 2 te “Kapacitetit teknik” pasi dokumenti i paraqitur ne permbushje te kesaj pike nuk eshte as nga prodhuesi i mjeteve dhe as nga distributori i autorizuar.
  • Nuk ploteson piken 4 te “Kapacitetit teknik” pasi fletet dhe fotografite e paraqitura nuk jane katalog teknik me te dhenat e automjetit. Gjithashtu ato jane te paperkthyera ne gjuhen shqipe

  2. “PORSCHE ALBANIA” SHPK :
  • Nuk ka paraqitur asnjė prej dokumentave tė kėrkuara nė DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data