Open Procurement Albania

Loti IV “Blerje automjete për Gardën e Republikës”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues Garda e Republikes
Objekti i Tenderit Loti IV “Blerje automjete për Gardën e Republikës”
Nr. Reference REF-55969-03-15-2018
Vlera / Fondi Limit 6 164 001,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 16-03-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-04-2018
Data e mbajtjes se tenderit 10-04-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues HYUNDAI AUTO ALBANIA
SI & CO Company
PORSCHE ALBANIA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HYUNDAI AUTO ALBANIA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 880 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-05-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 60 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhtëm:

  1. SI & CO Company” SHPK :
  • Nuk ploteson piken 1 te “Kapacitetit ligjor/profesional” pasi dokumenti i paraqitur ne permbushje te kesaj kerkese nuk verteton as qe AGS eshte prodhues dhe as qe AGS eshte distributor i autorizuar i asnje lloji automjeti.
  • Nuk ploteson piken 2 te “Kapacitetit teknik” pasi dokumenti i paraqitur ne permbushje te kesaj pike nuk eshte as nga prodhuesi i mjeteve dhe as nga distributori i autorizuar.
  • Nuk ploteson piken 4 te “Kapacitetit teknik” pasi fletet dhe fotografite e paraqitura nuk jane katalog teknik me te dhenat e automjetit. Gjithashtu ato jane te paperkthyera ne gjuhen shqipe

  2. “PORSCHE ALBANIA” SHPK :
  • Nuk ka paraqitur asnjë prej dokumentave të kërkuara në DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data