Open Procurement Albania

Loti III: "Shërbim pastrimi për QSUT

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Loti III: "Shërbim pastrimi për QSUT
Nr. Reference REF-63371-04-18-2018
Vlera / Fondi Limit 4 339 383,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 19-04-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-05-2018
Data e mbajtjes se tenderit 21-05-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues ANTE -GROUP SHPK
FUSHA SHPK
CLEAN FAST SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ANTE-GROUP SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 838 913,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3 883 654,10
  Data e lidhjes se kontrates 02-07-2018
  Kohezgjatja e kontrates Për periudhën 01.06.2018 deri më 31.12.2018.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhtëm:

  1- CLEAN FAST SHPK

  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a. Ofertuesi nuk ka arritur të përmbushë kriterin e disponueshmërisë së një makine për larjen e rrugëve (autobot), kriter ky i përcaktuar në pikën 2.6 të Kritereve të Veçanta për Kualifikim të DST.
  b. Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjë nga dokumentet për të provuar pasjen në pronësi ose me qera të kësaj makine (i përcaktuar në “Shënim” të pikës 2.6 të Kritereve të Veçanta për Kualifikim të DST).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data