Open Procurement Albania

Loti III: "Shėrbim pastrimi pėr QSUT

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Loti III: "Shėrbim pastrimi pėr QSUT
Nr. Reference REF-63371-04-18-2018
Vlera / Fondi Limit 4 339 383,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 21-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ANTE -GROUP SHPK
FUSHA SHPK
CLEAN FAST SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ANTE-GROUP SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 838 913,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 883 654,10
  Data e lidhjes sė kontratės 02-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės Pėr periudhėn 01.06.2018 deri mė 31.12.2018.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1- CLEAN FAST SHPK

  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a. Ofertuesi nuk ka arritur tė pėrmbushė kriterin e disponueshmėrisė sė njė makine pėr larjen e rrugėve (autobot), kriter ky i pėrcaktuar nė pikėn 2.6 tė Kritereve tė Veēanta pėr Kualifikim tė DST.
  b. Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentet pėr tė provuar pasjen nė pronėsi ose me qera tė kėsaj makine (i pėrcaktuar nė “Shėnim” tė pikės 2.6 tė Kritereve tė Veēanta pėr Kualifikim tė DST).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data