Open Procurement Albania

Loti I: Sigurim kasko i mjeteve motorrike

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti I: Sigurim kasko i mjeteve motorrike.

Autoriteti kontraktor / Autoritetet kontraktore, të cilat do të lidhin marrëveshjen kuadër:
Agjencia e Blerjeve të Përqendruara në emër dhe për llogari të autoriteteve kontraktore si më poshtë:
Për Lotin I. “Sigurim të detyrueshëm të mjeteve motorrike TPL”
• Instituti i Shëndetit Publik;
• Shërbimi Informativ i Shtetit;
• Reparti Ushtarak nr. 6630;
• Qëndra e Shërbimeve dhe Administrimit të Mjeteve të Transportit;
• Policia Ushtarake;
• Komanda Mbështetëse;
• Komanda e Forcës Tokësore;
• Komanda e Forcës Detare;
• Garda e Republikës;
• Komanda e Forcës Ajrore;
• Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit.
Nr. Reference REF-08701-02-17-2019
Vlera / Fondi Limit 13 795 331,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 18-02-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-03-2019
Data e mbajtjes se tenderit 13-03-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues ANSIG SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ANSIG
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 13 787 845,21
  Data e shpalljes se fituesit 09-04-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Nga lidhja e kontratës/ kontratave deri në plotësimin e nevojave të autoritetit kontraktor, në bazë të marrëveshjes kuadër.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate-SISTEM.docx
  DST siguracione.doc
  njoftim fituesi.docx
  DST siguracione.doc
  shtojca nr 1.docx
  Njoftim per OE.docx

  MBESHTETES
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data