Open Procurement Albania

Loti III. "Blerje tonera pėr Ministrinė e Mbrojtjes dhe institucionet e varėsisė"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Ministria e Mbrojtjes
Objekti i Tenderit Loti III. "Blerje tonera pėr Ministrinė e Mbrojtjes dhe institucionet e varėsisė"
Nr. Reference REF-13840-03-17-2019
Vlera / Fondi Limit 31 905 179,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 02-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Infosoft SHPK & Interlogistic SHPK
IT Gjergji Computer shpk & M&D SHPK
ALBMEDIA SHPK
Klosi-R Company” Shpk & “Adenis Kastrati
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Infosoft Office SHPK - Interlogistic SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1502448 leke per njesi
  Data e shpalljes sė fituesit 30-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. ALBAMEDIA SHPK:
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė prej dokumentave tė kėrkuara nė DT. Ofertuesi nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  2. IT GJERGJI COMPUTER SHPK & M&D SHPK:
  • Ofertuesi nuk paraqiti dokumentacion provues pėr elementet e vecanta tė ofertės ekonomike anomalisht tė ulėt sipas nenit 56 tė LPP-sė.

  3. “Klosi-R Company” Shpk & “Adenis Kastrati” Pf.
  • Nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 6 tė Kapaciteti Teknik tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit, pasi nuk paraqiti autorizim prodhuesi ose autorizim nga distributori i autorizuar nga prodhuesi pėr llojet e tonerave HP dhe LEXMARK.
  • Nuk pėrmbush pikėn 1 tė Kritereve tė Pėrgjithshme tė Kualifikimit, pasi Anėtari i BOE “Klosi-R Company” Shpk nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1 /a) tė kritereve tė pergjithshme tė kualifikimit pasi nga verifikimi i objektit tė veprimtarisė nė Qendrėn Kombėtare tė Biznesit nuk rezulton se ky subjekt tė ketė nė fushėn e veprimtarisė objektin e prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-13840-03-17-2019
  Njoftim kontrate.doc
  Dokumentet_e_tenderit_-_blerje tonera.doc
  STANDARD_DOCUMENTS_OF_OPEN_PROCEDURE__Toner.doc
  CONTRACT NOTICE FORM.docx
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data