Open Procurement Albania

“Blerje dhe shpėrndarje e uniformave dhe kėpucėve tė Policisė sė Shtetit

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit
Objekti i Tenderit “Blerje dhe shpėrndarje e uniformave dhe kėpucėve tė Policisė sė Shtetit.

Fondi limit: 2.800.347.570 Lekė (pa TVSH).

- Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi ėshtė: 21.982.366 Lekė (pa TVSH), ku pėrfshihet:
• Shumatorja e cmimeve pėr njėsi tė artikujve tė veshjeve dhe kėpucėve ėshtė: 488.141 Lekė (pa TVSH)
• Shumatorja e cmimeve pėr njėsi tė zėrave tė sistemit elektronik tė shpėrndarjes sė uniformės dhe kėpucėve ėshtė: 21.494.225 Lekė (pa TVSH).
Nr. Reference REF-31606-07-25-2019
Vlera / Fondi Limit 2 800 347 570,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E kufizuar, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Shpallur Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-01-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 10-01-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Brenda datės 1 Prill pėr artikujt e uniformės verore dhe brenda datės 1 Shtator pėr artikujt e uniformės dimėrore. Pėrjashtimisht, afati kohor pėr ekzekutimin e kontratės sė parė qė do tė nėnshkruhet brenda Marrėveshjes Kuadėr, do tė jetė jo mė pak se 60 ditė nga lidhja e kontratės sė parė.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Pėr ketė procedurė prokurimi ėshtė shtyrė nje herė afati pėr dorėzimin e dokumentave, referim sipas Shtojcės 1 - “Pėr disa ndryshime / modifikime nė dokumentet e tenderit tė procedurės sė prokurimit, “Procedurė e Kufizuar, mbi kufirin e lartė monetar” me objekt: “Blerje dhe shpėrndarje e uniformave dhe kėpucėve tė Policisė sė Shtetit”.
  Afati fillestar ka qėnė nė datėn 19.08.2019.


  Procedura e kufizuar (Neni 31).
  Procedura e kufizuar pėrdoret nga autoriteti kontraktor pėr tė kryer njė prokurim qė ēon nė dhėnien e ndonjė kontrate publike, kur:

  a) malli, shėrbimi ose puna pėrkatėse, pėr shkak tė karakterit tė tij/tyre shumė tė ndėrlikuar ose tė veēantė, mund tė furnizohen, sigurohen ose ekzekutohen nga operatorė ekonomikė, tė cilėt kanė kapacitetin e duhur teknik, profesional ose financiar;
  b) ėshtė ekonomikisht mė e leverdishme pėr autoritetin kontraktues, fillimisht, tė shqyrtojė kapacitetin dhe kualifikimet e operatorėve tė interesuar ekonomikė dhe mė pas tė ftojė ata qė kanė kualifikimet minimale specifike tė caktuara tė paraqesin ofertat.  Vendim i Komisionit te Prokurimit Publik nr.790/2019 date 19.12.2019.

  Subjekt Ankimues: Operatori ekonomik “Marsi & Al” sh.p.k.

  Objekt: Modifikimi i dokumenteve tė procedurės sė prokurimit “Procedurė e Kufizuar-Marrėveshje Kuadėr”, me nr. REF-31606-07-25-2019, me objekt “Blerje dhe shpėrndarje e uniformave dhe kėpucėve tė Policisė sė Shtetit”, me fond limit 2.800.347.570 lekė (pa TVSH), parashikuar pėr t’u zhvilluar nė datėn 05.11.2019, nga autoriteti kontraktor, Agjencia e Blerjeve tė Pėrqendruara”.
  Nė datėn 01.11.2019 operatori ekonomik ankimues ka paraqitur ankesė nė Komisionin e Prokurimit Publik, duke pretenduar modifikimin e dokumenteve tė tenderit tė procedurės sė prokurimit objekt shqyrtimi.
  Pas shqyrtimit nga KPP-ja ėshtė vendosur :
  Mospranimi i ankesės sė paraqitur nga operatori ekonomik “Marsi & Al” sh.p.k., pėr kėtė procedurė prokurimi.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-31606-07-25-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  SPECIFIKIME TEKNIKE (2)

  SPECIFIKIME TEKNIKE (3)

  SPECIFIKIME TEKNIKE (4)

  SPECIFIKIME TEKNIKE (5)

  SPECIFIKIME TEKNIKE (6)

  SPECIFIKIME TEKNIKE (7)

  SPECIFIKIME TEKNIKE (8)

  SISTEMI ELEKTRONIK I SHPĖRNDARJES SĖ UNIFORMĖS

  SHTOJCE NR. 1 - “Pėr disa ndryshime / modifikime nė dokumentet e tenderit tė procedurės sė prokurimit, “Procedurė e Kufizuar, mbi kufirin e lartė monetar” me objekt: “Blerje dhe shpėrndarje e uniformave dhe kėpucėve tė Policisė sė Shtetit”

  SQARIME NR. 1 (Date 15.10.2019 ).

  DOKUMENTAT STANDARTE TE TENDERIT - TĖ NDRYSHUARA

  SPECIFIKIME TEKNIKE (1) - I ndryshuar

  SPECIFIKIME TEKNIKE (2) - I ndryshuar

  SPECIFIKIME TEKNIKE (3) - I ndryshuar

  SPECIFIKIME TEKNIKE (4) - I ndryshuar

  SPECIFIKIME TEKNIKE (5) - I ndryshuar

  SPECIFIKIME TEKNIKE (6) - I ndryshuar

  SPECIFIKIME TEKNIKE (7) - I ndryshuar

  SPECIFIKIME TEKNIKE (8) - I ndryshuar

  SISTEMI ELEKTRONIK I SHPĖRNDARJES SĖ UNIFORMĖS – I NDRYSHUAR

  NJOFTIM ( Date 24-12-2019).

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data