Open Procurement Albania

Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Akademinė e Sigurisė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Akademia e Sigurise Tirane
Objekti i Tenderit Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Akademinė e Sigurisė.

Pėrshkrim i shkurtėr i kontratės: “Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Akademinė e Sigurisė”, marrėveshje kuadėr me njė operator ekonomik, ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, me afat tė marrėveshjes kuadėr me afat 36 (tridhjetė e gjashtė) muaj dhe me fond tė pėrgjithshėm 170,196,959 (njėqind e shtatėdhjetė milion e njėqind e nėntėdhjetė e gjashtė mije e nėntėqind e pesėdhjetė e nėntė) lekė pa TVSH.
Nr. Reference REF-00385-12-19-2018
Vlera / Fondi Limit 170 196 959,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 21-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Silver
SORI-Al
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sori-al SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 169 173 000,36
  Data e shpalljes sė fituesit 21-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 36 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “Silver” shpk:
  Nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentet e kėrkuar ne DT.
  Ka paraqitur vetėm oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate Akademia e Sigurise sistem.docx
  DST Akademia e Sigurise.doc
  Shtojca 19.docx
  Shtojca nr.1.docx
  DST Akademia e Sigurise.doc
  Shtyrje Afati
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data