Open Procurement Albania

Pėr Shėrbimin Gatim dhe Shpėrndarja e Ushqimit (Katering) nė pavionet e Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqi”, Tiranė.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė Gare, Negocim i Drejtpėrdrejtė (mbi 5 milion lekė)
 • Janė kontrata pa garė qė lidhen si pasojė e bisedimeve mes autoritetit dhe kompanive. Kėto do duhej tė lejohen vetėm nė raste tė caktuara, ku njė situatė emergjente shoqėrohet me nevojėn pėr ndėrhyrje tė shpejtė pėrmes njė kontrate.

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė
Objekti i Tenderit Pėr Shėrbimin Gatim dhe Shpėrndarja e Ushqimit (Katering) nė pavionet e Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqi”, Tiranė.
Nr. Reference REF-89576-10-11-2018
Vlera / Fondi Limit 10 090 577,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė me Negocim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Sori-al SHPK
KPL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sori-al SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 10 050 590,60
  Data e shpalljes sė fituesit 12-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 12 060 708,72
  Data e lidhjes sė kontratės 15-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės Nga data e lidhjes sė kontratės me pėrfundim nė pėrfundimin e proēedurės sė Prokurimit nga Agjencia e Blerjeve tė Pėrqėndruara, por jo mė shumė se data 31.12.2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1. KPL SHPK
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike per kete procedure prokurimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data