Open Procurement Albania

Loti II: “Blerje uniformash, veshmbathjesh dhe elementesh tė tjera, pėrbėrėse tė tyre pėr Qendrėn Kombėtare tė Urgjencės Mjekėsore”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės
Objekti i Tenderit Blerje uniformash, veshmbathjesh dhe elementesh tė tjera, pėrbėrėse tė tyre.
Loti II: “Blerje uniformash, veshmbathjesh dhe elementesh tė tjera, pėrbėrėse tė tyre pėr Qendrėn Kombėtare tė Urgjencės Mjekėsore”.
Nr. Reference REF-33073-11-07-2017
Vlera / Fondi Limit 38 564 448,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-11-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 30-11-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Blerina Kapedani
Malbertex SHPK & I.D.K – KONSTRUKSION SHPK
D&E SHPK
Euro 2001 SHPK
MARSI&AL SHPK
Sulejman Meta
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MARSI & AL
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 37 751 800,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 45 302 160,00
  Data e lidhjes sė kontratės 26-03-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje mė datė 25.01.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i operatorėve ekonomik Malbertex SHPK & I.D.K - KONSTRUKSION SHPK:
  • Nuk pėrmbush piken 2.3 (2) te kritereve te veēanta te kualifikimit, Konkretisht certifikata ISO 9001-2008 e paraqitur nga operatori ekonomik “I.D.K - KONSTRUKSION” SHPK nuk ėshtė e lėshuar pėr objektin e procedurės sė prokurimit.
  Mostra e dorėzuar nuk pėrmbush tė gjitha specifikimet teknike tė kėrkuara(sipas shkresės nr.02 datė 08.01.2018 tė Laboratorit Fiziko-Mekanik dhe Kimik tė Tekstilit dhe Lėkurės).

  2. Operatori ekonomik D&E SHPK:
  • Nuk pėrmbush piken 2 (ē) te kritereve te veēanta te kualifikimit, konkretisht vėrtetimi qė konfirmon shlyerjen e detyrimeve te maturuara te energjisė elektrike ka tė papaguar muajin Tetor.
  • Nuk pėrmbush piken 2.3 (4) te kritereve te veēanta te kualifikimit, konkretisht nuk ka paraqitur mostra ditėn e hapjes sė procedurės.

  3. Operatori ekonomik “Euro 2001” SHPK:
  • Mostra e dorėzuar nuk pėrmbush tė gjitha specifikimet teknike tė kėrkuara(sipas shkresės nr.02 datė 08.01.2018 tė Laboratorit Fiziko-Mekanik dhe Kimik tė Tekstilit dhe Lėkurės).

  4. Operatori ekonomik “Sulejman Meta” PF:
  • Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe asnjė nga dokumentet e kėrkuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data