Open Procurement Albania

Kontrate ne baze te nje Marreveshje kuader : Loti III. "Blerje tonera pėr Ministrinė e Mbrojtjes dhe institucionet e varėsisė".

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Reparti Ushtarak Nr.2001 Komanda e Forcave Detare Durres
Objekti i Tenderit Kjo kontratė me palė  Komanda e Forcės Detare  dhe Bashkimin e operatorėve ekonomik “Infosoft office”  & “Interlogistic”    SHPK , me Objekt: Loti III. "Blerje tonera pėr Ministrinė e Mbrojtjes dhe institucionet e varėsisė" e lidhur nė datė 16-09-2019 , ėshtė bėrė nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr   nr. REF: 13840-03-17-2019
Nr. Reference REF-13840-03-17-2019
Vlera / Fondi Limit 2 500 062,00
Lloji i Kontratės Publike Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Lloji i Procedurės Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 02-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Infosoft SHPK & Interlogistic SHPK
IT Gjergji Computer shpk & M&D SHPK
ALBMEDIA SHPK
Klosi-R Company” Shpk & “Adenis Kastrati
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Infosoft Office SHPK - Interlogistic SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/openprocurement/application/views/scripts/agency/view.phtml on line 407
  Data e shpalljes sė fituesit 30-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 941 437,60
  Data e lidhjes sė kontratės 16-09-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. ALBAMEDIA SHPK:
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė prej dokumentave tė kėrkuara nė DT. Ofertuesi nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  2. IT GJERGJI COMPUTER SHPK & M&D SHPK:
  • Ofertuesi nuk paraqiti dokumentacion provues pėr elementet e vecanta tė ofertės ekonomike anomalisht tė ulėt sipas nenit 56 tė LPP-sė.

  3. “Klosi-R Company” Shpk & “Adenis Kastrati” Pf.
  • Nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 6 tė Kapaciteti Teknik tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit, pasi nuk paraqiti autorizim prodhuesi ose autorizim nga distributori i autorizuar nga prodhuesi pėr llojet e tonerave HP dhe LEXMARK.
  • Nuk pėrmbush pikėn 1 tė Kritereve tė Pėrgjithshme tė Kualifikimit, pasi Anėtari i BOE “Klosi-R Company” Shpk nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1 /a) tė kritereve tė pergjithshme tė kualifikimit pasi nga verifikimi i objektit tė veprimtarisė nė Qendrėn Kombėtare tė Biznesit nuk rezulton se ky subjekt tė ketė nė fushėn e veprimtarisė objektin e prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data