Open Procurement Albania

Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Repartin e Ndėrhyrjes sė Shpejtė Tiranė

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Reparti i Ndėrhyrjes sė Shpejtė Tiranė
Objekti i Tenderit Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Repartin e Ndėrhyrjes sė Shpejtė Tiranė
Nr. Reference REF-00882-12-20-2018
Vlera / Fondi Limit 59 598 569,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 16-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues DAJTI PARK 2007 SHPK
SHPRESA SHPK
NIKA SHPK
NELSA & LEA Katering SHPK
ALAR FOOD & SERVICE SHPK
SORI – AL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHPRESA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 44 617 908,60
  Data e shpalljes sė fituesit 22-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Duke filluar nga data e lidhjes sė kontratės/kontratave me pėrfundim deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor sipas marrėveshjes kuadėr. (36 muaj)
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje: Vendimi nr. 276/1 datė 06.02.2019.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  1) “DAJTI PARK 2007” :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 6 tė seksionit 3.3 “kapaciteti teknik” tė dņkumenteve tė tenderit pasi ka njė mospėrputhje mes profesioneve tė pėrcaktuara nė kontratė me ato tė deklaruara nė listėpagesa, konkretisht nga 13 persona tė kerkuar si ndihmes kuzhinier, te rregullt sipas listepageses (kodit) jane vetem 5 persona pasi punetoret e tjerė, referuar kodit,figurojne te jene shofere, punetore krahu, teknike ndertimi, muratore, karpentiere kjo bazuar nė vkm-nė 514 datė 20.09.2017 “Pėr miratimin e listės kombėtare tė profesioneve (lkp).
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 5 tė seksionit 3.3 “kapaciteti teknik” tė dst, sepse per disa nga punonjesit e paraqitur u mungojne librezat shendetesore.

  2) “NIKA” SHPK:
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1(c) tė seksionit 2 “Kriteret e veēanta tė kualifikimit” tė dokumenteve tė tenderit, pasi deklerata e paraqitur nga ana e tij nuk ėshtė nė pėrputhje me standartin e pėrcaktuar nė DST “Deklaratė mbi konfliktin e interesit” (i mungojnė pjesė).
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin nr. 5 tė seksionit 3.3 “kapaciteti teknik” tė dokumenteve tė tenderit pasi pėr asnjė nga punonjėsit e paraqitur nga ana operatorit ekonomik nuk ka librezė shėndetsore.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 6 tė seksionit 3.3 “kapaciteti teknik” tė dokumenteve tė tenderit pasi ka njė mospėrputhje mes profesioneve tė pėrcaktuara nė kontratė me ato tė deklaruara nė listėpagesa, konkretisht nga 15 punonjės tė kėrkuar vetem 5 punonjės rezultojnė nė pėrputhje me profesionet e kėrkuara nė DST (3 kuzhinierė, 1 kimist dhe 1 sherbyes gatimi), pasi punėtorėt e tjerė figurojnė shtrues pllakash, shoferė, mekanik kamionash, bojaxhi ndertesash, saldatorė, elektriēistė dhe muratorė, kjo bazuar nė vkm-nė 514 datė 20.09.2017 “Pėr miratimin e listės kombėtare tė profesioneve (lkp).

  3) NELSA” sh.p.k & “LEA Katering” P.F:
  • Anėtari i Bashkimit te Operatoreve Ekonomike LEA KATERING pf nuk plotėson pikėn 2 tė seksionit 3.2 “Kapaciteti ekonomik dhe Financiarė” pasi bilancet e paraqitura nuk janė tė vulosura nga ana e autoriteteve tatimore pėrkatėse.
  • Anėtari i Bashkimit te Operatoreve Ekonomike NELSA Shpk nuk pėrmbush pikėn 1 tė “Kapacitetit teknik” pasi dokumentacioni i paraqitur nė pėrmbushje tė kėtij kriteri nuk plotėson vlerėn minimale tė kėrkuar pasi kontratat e paraqitura pėr furnizime me artikuj tė ndryshem ushqimore nuk konsiderohen si kontrata tė ngjashme me objektin e prokurimit.
  • Anėtari i Bashkimit te Operatoreve Ekonomike LEA KATERING pf nuk pėrmbush kriterin nr. 5 tė seksionit 3.3 “kapaciteti teknik” tė dokumenteve tė tenderit pasi librezat e punės tė paraqitura pėr punonjėsit janė fotokopje tė panoterizuar.
  • Gjithashtu bashkimi i operatorėve ekonomik NELSA Shpk dhe LEA KATERING pf nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 6 tė seksionit 3.3 “kapaciteti teknik” tė dokumenteve tė tenderit pasi ka njė mospėrputhje mes profesioneve tė pėrcaktuara nė kontratė me ato tė deklaruara nė listėpagesa, nga 15 punonjės tė kėrkuar vetem 6 punonjės rezultojnė nė pėrputhje me profesionet e kėrkuara nė DST (4 kuzhinierė, 1 mercellog dhe 1 ndihmės kuzhinier), pasi punėtorėt e tjerė figurojnė motorist, recepsionistė, shofer, jurist, pastruese, kjo bazuar nė vkm-nė 514 datė 20.09.2017 “Pėr miratimin e listės kombėtare tė profesioneve (lkp).

  4) “ALAR FOOD & SERVICE” SHPK :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin nr. 5 tė seksionit 3.3 “kapaciteti teknik” pasi nuk ploteso numrin e kerkuar per kuzhinier/mercelog/kimist/tekonolog/ndihmes kuzhiniere sepse disa nga punonjesit e paraqitur nuk figurojne nė listepagese per periudhen janar – nentor 2018.Ne total nga punonjėsit e paraqitur rezultojne tė saktė 5 ndihmes kuzhiniere dhe 1 kuzhinier sipas dokumenteve tė tenderit.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim fituesi N.SH TIRANE - sistem.docx
  DST NSH Tirane.doc
  njoftim kontrate NSH Tr - sistem.docx
  DST NSH Tirane.doc
  Formulari i Njoftimit tė Kontratės sė Nėnshkruar 15.03.2019.docx
  DST NSH Tirane.doc

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data