Open Procurement Albania

Loti I: Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Repartin Ushtarak Nr.4030 (DMR) Kukes

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Repartin Ushtarak nr. 4030 (DMR) Kukės
Objekti i Tenderit Loti I: Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Repartin Ushtarak Nr.4030 (DMR) Kukes
Nr. Reference REF-08027-02-14-2019
Vlera / Fondi Limit 8 979 183,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues SHPRESA
NIKA
NELSA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NIKA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 000 092,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit Bazuar nė Ligjin Nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik” i ndryshuar, neni 24, pika 1 a): “pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik autoriteti kontraktor anulon procedurėn e prokurimit.

  Mė datėn 09.04.2019, operatori ekonomik i shpallur fitues “NIKA” SHPK, ka paraqitur nė SPE deklaratėn pėr tėrheqje nga procedura e prokurimit pėr lotin I dhe pėr lotin II.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftimi i kontrates ne sistem.docx
  Dokumentet e Tenderit.doc
  NJOFTIM FITUESI SISTEM.docx
  Dokumentet e Tenderit.doc
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data