Open Procurement Albania

Loti II "Blerje bateri pėr automjete"

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti II "Blerje bateri pėr automjete"
Nr. Reference REF-21332-05-09-2019
Vlera / Fondi Limit 22 543 765,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues ALSTEZO
ALKED KOPAĒI
KADIU
KAPPA-OIL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Alked Kopaēi
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 218 600 leke (shumatorja e ēmimeve pėr njėsi).
  Data e shpalljes sė fituesit 14-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nga Organi Qendror Blerės nė datė 01.07.2019; 02.07.2019;15.07.2019; 30.09.2019.
  Kanė marrė pėrgjigje nga KPP nė datė 03.09.2019.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. Arsyet e skualifikimit tė ofertuesit “KAPPA - OIL” SHA
  Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 7 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė shtojcėn 9 tė DT-sė, pasi nuk arriti tė paraqesė katalogė/ broshurė tė baterive, ku tė pėrfshihen specifikimet teknike tė tyre tė pėrkthyer nė gjuhėn shqipe dhe tė noterizuara. Tė gjithė dokumentat e hedhura, si pjesė tė ofertės dhe tė emėrtuara “HEAVY DUTTY SHQIP”, “Nato bateri shqip 2019”, “Passenger cars shqip 2019 marked” nuk janė tė lėshura nga kompanitė prodhuese, tė deklaruara ne tabelėn e pėrgjithshme tė ofertės teknike. Po ashtu, ky dokumentacion nuk ėshtė i pėrkthyer nga pėrkthyes zyrtarė dhe nuk ėshtė i vėrtetuar me origjinalin nga noteri publik.

  2. Arsyet e skualifikimit tė ofertuesit “KADIU” SHA:
  Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 7 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė shtojcėn 9 tė DT-sė, pasi nuk arriti tė paraqesė katalogė/ broshurė tė baterive, ku tė pėrfshihen specifikimet teknike tė tyre tė pėrkthyer nė gjuhėn shqipe dhe tė noterizuara. Dokumenti i hedhur, si pjesė tė ofertės dhe i emėrtuar “KATALOG FAAM Bateri pėrkthim ¬erizim” nuk rezulton tė ketė tė pėrkthyera nė gjuhėn shqipe specifikimet teknike tė kėrkuara nė shtojcėn 10 (specifikimet teknike) tė DT-sė.

  3. Arsyet e skualifikimit tė ofertuesit ALSTEZO” SHA
  Nė zbatim tė vendimit tė Komisionit tė Shqyrtimit tė Ankesave nr. 1645/2 prot., datė 30.09.2019 ku janė konstatuar:
  Nė disa nga bateritė e ofruara ka mospėrputhje me specifikimet teknike tė pėrcaktuara nė shtojcėn nr 10 “Specifikimet teknike”, nė dokumentet standarte tė tenderit. Gjithashtu, pėr disa nga bateritė, ofertuesi ka ofruar pėr dy lloje kapacitetesh (AH) tė kėrkuar nė dokumentet e tenderit, njė lloj baterie, pra vetėm njė nga kapacitetet (AH) tė kėrkuara nė specifikimet teknike, mė konkretisht:
  Pėr baterinė me nr rendor 1, me kapacitet 55 (AH), nė katalogėt teknik dhe nė listėn e baterive qė shoqėrojnė katalogėt teknik tė dorėzuar nė sistemin e prokurimit elektronik, ofertuesi ka ofertuar bateri me kapacitet 56 (AH).
  Pėr baterinė me nr rendor 3, me kapacitet (65 AH), nė katalogėt teknik dhe nė listėn e baterive qė shoqėrojnė katalogėt teknik tė dorėzuar nė sistemin e prokurimit elektronik, ofertuesi ka ofertuar bateri tė njėjtė me baterinė qė i korrespondon nr rendor 4, me kapacitet (66 AH).
  Pėr baterinė me nr rendor 5, me kapacitet 75 (AH), nė katalogėt teknik dhe nė listėn e baterive qė shoqėrojnė katalogėt teknik tė dorėzuar nė sistemin e prokurimit elektronik, ofertuesi ka ofertuar bateri me kapacitet 80 (AH).
  Pėr baterinė me nr rendor 7, me kapacitet 88 (AH), nė katalogėt teknik dhe nė listėn e baterive qė shoqėrojnė katalogėt teknik tė dorėzuar nė sistemin e prokurimit elektronik, ofertuesi ka ofertuar bateri me kapacitet 90 (AH).
  Pėr baterinė me nr rendor 10, me kapacitet 105 (AH), nė katalogėt teknik dhe nė listėn e baterive qė shoqėrojnė katalogėt teknik tė dorėzuar nė sistemin e prokurimit elektronik, ofertuesi ka ofertuar bateri tė njėjtė me baterinė qė i korrespondon nr rendor 11, me kapacitet 110 (AH).
  Pėr baterinė me nr rendor 13, me kapacitet 120 (AH), nė katalogėt teknik dhe nė listėn e baterive qė shoqėrojnė katalogėt teknik tė dorėzuar nė sistemin e prokurimit elektronik, ofertuesi ka ofertuar bateri tė njėjtė me baterinė qė i korrespondon nr rendor 14, me kapacitet 125(AH).
  Gjithashtu pėr artikujt (bateritė) mė nr rendor 16 me kapacitet 135(AH) dhe me nr rendor 17 me kapacitet 165 (AH), nė katalogėt teknik dhe nė listėn e baterive qė shoqėrojnė katalogėt teknik tė dorėzuar nė sistemin e prokurimit elektronik nga ofertuesi “Alstezo” SHA konstatohen mospėrputhje mė specifikimet teknike tė kėrkuara nė dokumentet standarte tė tenderit dhe specifikimet teknike tė ofruar nga ana e ofertuesit. Mė konkretisht pėr artikullin mė nr rendor 16, kapaciteti i ofruar nga ofertuesi ėshtė 143 (AH), pėr artikullit nr 17 kemi mospėrputhje si nė kapacitet ashtu dhe nė vendosjen e poleve. Nė specifikimet tekniketė dokumentave tė tenderit ky artikull ėshtė kėrkuar mė kapacitet 165 (AH) dhe vendosje te poleve 0 (zero) ndėrsa ofertuesi e ka ofertuar atė me kapacitet 170 (AH) dhe nė vendosje tė poleve 3 (tre).
  Pėr baterinė me nr rendor 18, me vendosje tė poleve 0(zero), nė katalogėt teknik dhe nė listėn e baterive qė shoqėrojnė katalogėt teknik tė dorėzuar nė sistemin e prokurimit elektronik, ofertuesi ka ofertuar bateri me vendosje tė poleve 3(tre).
  Pėr baterinė me nr rendor 19, kapacitet 185 (AH), nė katalogėt teknik dhe nė listėn e baterive qė shoqėrojnė katalogėt teknik tė dorėzuar nė sistemin e prokurimit elektronik, ofertuesi ka ofertuar bateri tė njėjtė me baterinė qė i korrespondon nr rendor 20, me kapacitet 200 (AH). Gjithashtu pėr kėto bateri vendosja e poleve nuk ėshtė 0 (zero) siē ėshtė kėrkuar nė shtojcėn 10 specifikimet teknike tė dokumentave te tenderit, por ėshtė 3 (tre).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-21332-05-09-2019
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data