Open Procurement Albania

Loti I. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil)”,

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti I. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil)”,
Nr. Reference REF-31694-07-26-2019
Vlera / Fondi Limit 580 255 567,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 12-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues A&T SHA

KASTRATI SHPK & KASTRATI SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KASTRATI - KASTRATI SHA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 15.90 % Marzh Fitimi
  Data e shpalljes sė fituesit 02-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 2 (dy) vite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  1. “A&T” SHA :
  Ofertuesi “A&T” SHA nuk pėrmbush asnjė prej kritereve tė kualifikimit tė pėrcaktuara nė Shtojcėn 9 tė DT, pasi ka paraqitur vetėm shtojcėn 2 tė DT-sė (formularin e ofertės ekonomike) dhe asnjė dokument tjetėr tė kėrkuar, pėr tė provuar plotėsimin e kritereve tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Autoriteti kontraktor/Autoritetet kontraktore tė cilat do tė lidhin marrėveshjen kuadėr: Organi Qendror Blerės, Agjencia e Blerjeve tė Pėrqendruara nė emėr dhe pėr llogari tė autoriteteve kontraktore si mė poshtė:
  Pėr Lotin I. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil)”, me afat tė marrėveshjes kuadėr 2 (dy) vite:

  1. Spitali Universitar i Traumes, me fond tė marrėveshjes kuadėr 11,666,667 (njėmbėdhjetė milion e gjashtėqind e gjashtėdhjetė e gjashtė mijė e gjashtėqind e gjashtėdhjetė e shtatė) Lekė pa TVSH;
  2. Qendra Spitalore Universitare "Nene Tereza", me fond tė marrėveshjes kuadėr 8,028,288 ( tetė milion e njėzet e tetė mijė e dyqind e tetėdhjetė e tetė) Lekė pa TVSH;
  3. Agjencia per Zhvillim Bujqesor dhe Rural, me fond tė marrėveshjes kuadėr 4,600,000 (katėr milion e gjashtėqind mijė) Lekė pa TVSH;
  4. Spitali Rajonal Shkoder, me fond tė marrėveshjes kuadėr 15,151,500 (pesėmbėdhjetė milion e njėqind e pesėdhjetė e njė mijė e pesėqind) Lekė pa TVSH;
  5. Spitali Rajonal Lezhe, me fond tė marrėveshjes kuadėr 16,622,800 (gjashtėmbėdhjetė milion e gjashtėqind e njėzet e dy mijė e tetėqind) Lekė pa TVSH;
  6. Spitali Fier, me fond tė marrėveshjes kuadėr 12,362,994 ( dymbėdhjetė milion e treqind e gjashėdhjetė e dy mijė e nėntėqind e nėntėdhjetė e katėr) Lekė pa TVSH;
  7. Drejtoria Rajonale Shendetesise Vlore me fond tė marrėveshjes kuadėr 2,720,000 (dy milion e shtatėqind e njėzet mijė) Lekė pa TVSH;
  8. Dogana Kakavije, me fond tė marrėveshjes kuadėr 4,500,000 (katėr milion e pesėqind mijė) Lekė pa TVSH;
  9. QSHAMT, me fond tė marrėveshjes kuadėr 30,186,000 (tridhjetė milion e njėqind e tetėdhjetė e gjashtė mijė) Lekė pa TVSH;
  10. Instituti i Nxenesve qe nuk shikojne "Ramazan Kabashi" me fond tė marrėveshjes kuadėr 2,500,000 ( dy milion e pesėqind mijė) Lekė pa TVSH;
  11. Qendra Spitalore "Xhaferr Kongoli" Elbasan, me fond tė marrėveshjes kuadėr 8,759,923 ( tetė milion e shtatėqind e pesėdhjetė e nėntė mijė e nėntėqind e njėzet e tre) Lekė pa TVSH
  12. Drejtoria e Spitalit Psikiatrik "Ali Mihali" Vlore, me fond tė marrėveshjes kuadėr 8,869,785 (tetė milion e tetėqind e gjashtėdhjetė e nėntė mijė e shtatėqind e tetėdhjetė e pesė) Lekė pa TVSH;
  13. Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinise, me fond tė marrėveshjes kuadėr 200,000 (dyqind mijė) Lekė pa TVSH
  14. Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve, me fond tė marrėveshjes kuadėr 114,799,796 (njėqind e katėrmbėdhjetė milion e shtatėqind e nėntėdhjetė e nėntė mijė e shtatėqind e nėntėdhjetė e gjashtė) Lekė pa TVSH;
  15. Ministria e Kultures, me fond tė marrėveshjes kuadėr 5,388,560 (pesė milion e treqind e tetėdhjetė e tetė mijė e pesėqind e gjashtėdhjetė) Lekė pa TVSH;
  16. Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" me fond tė marrėveshjes kuadėr 7,752,000 (shtatė milion e shtatėqind e pesėdhjetė e dy mijė) Lekė pa TVSH;
  17. Ministria e Financave dhe Ekonomise, me fond tė marrėveshjes kuadėr 6,000,000 (gjashtė milion) Lekė pa TVSH;
  18. Ministria e Shendetesise dhe Mbrojtjes Sociale me fond tė marrėveshjes kuadėr 8,048,454 (tetė milion e dyzetė e tetė mijė e katėrqind e pesėdhjetė e katėr) Lekė pa TVSH;
  19. Komanda Mbeshtetese, me fond tė marrėveshjes kuadėr 312,098,800 (treqind e dymbėdhjetė milion e nėntėdhjetė e tetė mijė e tetėqind) Lekė pa TVSH.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-31694-07-26-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data