Open Procurement Albania

Loti III. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Benzine pa plumb”,

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti III. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Benzine pa plumb”,
Nr. Reference REF-31698-07-26-2019
Vlera / Fondi Limit 48 730 634,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 12-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues A&T SHA
KASTRATI SHPK & KASTRATI SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KASTRATI - KASTRATI SHA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 17.9 % Marzh Fitimi
  Data e shpalljes sė fituesit 03-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 2 (dy) vite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  1. “A&T” SHA :
  Ofertuesi “A&T” SHA nuk pėrmbush asnjė prej kritereve tė kualifikimit tė pėrcaktuara nė Shtojcėn 9 tė DT, pasi ka paraqitur vetėm shtojcėn 2 tė DT-sė (formularin e ofertės ekonomike) dhe asnjė dokument tjetėr tė kėrkuar, pėr tė provuar plotėsimin e kritereve tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Autoriteti kontraktor/Autoritetet kontraktore tė cilat do tė lidhin marrėveshjen kuadėr: Organi Qendror Blerės, Agjencia e Blerjeve tė Pėrqendruara nė emėr dhe pėr llogari tė autoriteteve kontraktore si mė poshtė:
  Pėr Lotin III. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Benzine pa plumb”, me afat tė marrėveshjes kuadėr 2 (dy) vite;

  1. Agjencia per Zhvillim Bujqesor dhe Rural me fond tė marrėveshjes kuadėr 1,138,000 (njė milion e njėqind e tridhjetė e tetė mijė) Lekė pa TVSH;
  2. QSHAMT me fond tė marrėveshjes kuadėr 8,514,000 (tetė milion e pesėqind e katėrmbėdhjetė mijė) Lekė pa TVSH;
  3. Drejtoria e Spitalit Psikiatrik "Ali Mihali" Vlore me fond tė marrėveshjes kuadėr 716,761 (shtatėqind e gjashtėmbėdhjetė mijė e shtatėqind e gjashtėdhjetė e njė) Lekė pa TVSH;
  4. Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinise me fond tė marrėveshjes kuadėr 1,050,000 (njė milion e pesėdhjetė mijė) Lekė pa TVSH;
  5. Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve me fond tė marrėveshjes kuadėr 5,200,000 (pesė milion e dyqind mijė) Lekė pa TVSH;
  6. Ministria e Kultures me fond tė marrėveshjes kuadėr 406,599 (katėrqind e gjashtė mijė e pesėqind e nėntėdhjetė e nėntė) Lekė pa TVSH;
  7. Ministria e Financave dhe Ekonomise me fond tė marrėveshjes kuadėr 2,400,000 (dy milion e katėrqind mijė) Lekė pa TVSH;
  8. Ministria e Shendetesise dhe Mbrojtjes Sociale me fond tė marrėveshjes kuadėr 277,074 (dyqind e shtatėdhjetė e shtatė mijė e shtatėdhjetė e katėr) Lekė pa TVSH;
  9. Komanda Mbeshtetese me fond tė marrėveshjes kuadėr 29,028,200 (njėzet e nėntė milion e njėzet e tetė mijė e dyqind) Lekė pa TVSH.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-31698-07-26-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data