Open Procurement Albania

Riparim, mirembajtjeje sistemi te ngrohje-ftohjeve per Spitalin Universitar te Traumes

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Riparim, mirembajtjeje sistemi te ngrohje-ftohjeve per Spitalin Universitar te Traumes
Nr. Reference REF-48695-01-31-2020
Vlera / Fondi Limit 1 832 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-02-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-02-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 13-02-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ALTEC
CLIMACASA
MENI
SULOLLARI-KLIMA”SHPK & “ERXHEN
SUPERIOR KLIMA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALTEC SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 228 600,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-03-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Duke filluar nga data e lidhjes sė kontratės/kontratave me pėrfundim deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, sipas marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kanė marrė pėrgjigje nga Organi Qendror Blerės nė datė: 27.02.2020.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1) BOE “SULOLLARI-KLIMA” SHPK & “ERXHEN” SHPK :
  Arsyet e skualifikimit pėr “SULOLLARI-KLIMA” SHPK + “ERXHEN” SHPK • Anėtari i BOE “Erxhen” Shpk nuk pėrmbush nėnpikėn 4, tė pikės 3.1 Kapaciteti Ligjor/Profesional i operatorėve ekonomikė, pasi nuk arriti tė paraqesė Ēertifikatėn ISO 14001, qė konfirmon sistemin e menaxhimit tė mjedisit.
  • Anėtari i BOE “SULOLLARI-KLIMA” Shpk nuk arriti tė pėrmbushė nėnpikėn 1 tė pikės 3.1 Kapaciteti Ligjor/Profesional i operatorėve ekonomikė, pasi licenca nr. 4360/7 datė 28.04.2015, e dorėzuar nė mėnyrė elektronike, nuk pėrmban NS-2A Impjante hidrosanitare, kuzhinė, lavanteri, mirmbajtja e tyre e kėrkuar nė kriterin e mėsiperm.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data