Open Procurement Albania

Blerje orendish dhe pajisjesh per mobilim zyrash - laboratori dhe zyrat e AKBPM-se

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Agjencia Kombetare e Barnave dhe Paisjeve Mjekesore (AKBPM)
Objekti i Tenderit Blerje orendish dhe pajisjesh per mobilim zyrash - laboratori dhe zyrat e AKBPM-se
Nr. Reference REF-51075-02-20-2020
Vlera / Fondi Limit 22 384 222,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-02-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-03-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 16-03-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues M. LEZHA
RO - AL
BOLT
BUNA
ERALD
ERZENI/SH
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "RO -AL"
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 15 218 414,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-04-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Brenda 45 ditėve nga lidhja e kontratės.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  Arsyeja e skualifikimit tė operatorit ekonomik “M LEZHA” SHPK
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2 tė Kapacitetit Teknik tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit, pasi nga dokumentacioni i paraqitur nė sistemin elektronik tė APP-sė me nr. T01924625 datė 12.03.2020, vertetimi pėr kontributet e sigurimeve shoqėrore dhe shėndetsore rezulton tė ketė detyrime nė vlerėn 308,016 lekė.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 5 (f) tė Kapacitetit Teknik tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit, pasi nuk paraqiti leje drejtimi automjeti tė njė prej punonjėsve.
  Arsyeja e skualifikimit tė operatorit ekonomik “ERZENI/SH” SHPK
  • Ofertuesi skualifikohet pasi nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1, gėrma “e” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė dokumentave tė tenderit, duke mos arritur tė vėrtetojė se ka shlyer tė gjitha detyrimet e maturuara tė energjisė elektrike.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2 tė Kapacitetit Teknik tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit, pasi nga dokumentacioni i paraqitur nė sistemin elektronik tė APP-sė me nr. T01827561 datė 14.02.2020, vėrtetimi pėr kontributet e sigurimeve shoqėrore dhe shėndetsore rezulton tė ketė detyrime nė vlerėn 904,577 lekė.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 5 (f) tė Kapacitetit Teknik tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit, pasi nuk paraqiti leje drejtimi automjeti tė njė prej punonjėsve.

  Arsyeja e skualifikimit tė operatorit ekonomik “BUNA” SHPK
  • Ofertuesi skualifikohet pasi nuk ka paraqitur ofertė ekonomike si dhe asnjė nga dokumentet e kėrkuara nė DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-51075-02-20-2020
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data