Open Procurement Albania

Loti IV: "Shėrbim pastrimi pėr Shkollėn e Administratės Publike

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Shkolla Shqiptare e Administrates Publike Tirane
Objekti i Tenderit Loti IV: "Shėrbim pastrimi pėr Shkollėn e Administratės Publike
Nr. Reference REF-63373-04-18-2018
Vlera / Fondi Limit 1 264 053,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 21-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues SHPRESA SHPK
PASTRIME SILVIO SHPK
CLEAN FAST
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHPRESA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 934 075,50
  Data e shpalljes sė fituesit 11-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 800 636,00
  Data e lidhjes sė kontratės 31-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės Pėr periudhėn 01.06.2018 deri mė 31.12.2018.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. “PASTRIME SILVIO” SHPK:
  • Ofertuesi nuk ka arritur tė pėrmbushė kriterin e pajisjes me libreza shėndetėsorė tė punonjėsve nė sektorin e shėrbimit tė pastrimit, kriter ky i pėrcaktuar nė pikėn 2.5 “Kėrkesat profesionale tė personelit kryesor”, tė Kritereve tė Vecanta pėr Kualifikim tė DT. Sqarojmė se pėrvecse njė kriter i vecantė kualifikimi, pajisja me librezė shėndetėsore e kėtyre punonjėsve ėshtė edhe kėrkesė e ligjit Nr.15/2016 “Pėr parandalimin dhe luftimin e infeksioneve dhe sėmundjeve infektive”, neni 17 “Mbikėqyrja shėndetėsore ndaj personave qė mund tė transmetojnė sėmundje infektive”. Po ashtu referuar shtojcės 9 “Specifikimet teknike” tė DT, pajisja me librezė shėndetėsore e punonjėsve ėshtė e domosdoshme pėr realizimin e shėrbimit tė pastrimit tė mjediseve tė brendshme tė Departamentit tė Administratės Publike, pėrvec pastrimit tė ambienteve tė jashtme.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data