Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
9 Albanian New Farm SHPK 83 80,504,023 83 80,504,023 56,867,636

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 44 Salmeterol 352,415 Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 9 Gemcitabine 1gr 18,046,020 Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 30 Clopidogrel 1,709,145 Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 42 Bemiparine sodium 3,077,019 Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 8 Gemcitabine 200mg 3,288,618 Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Vancomycin loti 9 49,558 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 49,400.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Clopidogrel loti 17 13,104 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 12,600.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 15 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Irinotecan 100 mg Flakon/Ampule. Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK 882,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Lotin 11 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Gemcitabine 200 mg Flakon/Ampule. Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK 342,400.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 12 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Gemcitabine 1gr Flakon/Ampule. Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK 924,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 11 Metabolizmi dhe trakti tretes Omeprazole 40 mg Flakon/ Ampule. 1,131,000 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 1,436,805.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Lotin 50 Sistemi respirator Salmeterol Pressurised inhalation suspension x 25mcg/actuation Flakon/ Ampule 4,000 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 4,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 34 Anti-infektive te pergjithshem Vancomycin 1 gram Flakon/ Ampule 1,238,942 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 1,235,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 21 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Vancomycin 1 gram Flakon/Ampule Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 926,250.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje medikamente pėr Spitalin Rajonal Vlorė. Loti 2 - Blerje Bemiparine sodium 855,690 Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK 855,600.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Loti 3 - Vancomycin, 1gr 8,200 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 8,200.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Loti 3 - Vancomycin, 1gr 57,400 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 57,400.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kuēovė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Loti 3 - Vancomycin, 1gr 41,000 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 41,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Loti 3 - Vancomycin, 1gr 32,800 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 32,800.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Loti 3 - Vancomycin, 1gr 24,600 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 24,600.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Loti 3 - Vancomycin, 1gr 73,800 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 73,800.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė B2 - Blerje barna antineoplastike dhe imunomodulatore pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017. Loti 9 - Gemcitabine 200 mg 53,400 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 53,400.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė B2 - Blerje barna antineoplastike dhe imunomodulatore pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017. Loti 10 - Gemcitabine 1 gr 302,400 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 302,400.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Loti 3 - Vancomycin, 1gr 574,000 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 574,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Loti 3 - Vancomycin, 1gr 24,600 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 24,600.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Loti 3 - Vancomycin, 1gr 49,174 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 49,174.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Loti 3 - Vancomycin, 1gr 73,911 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 57,400.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" B2 - Blerje barna antineoplastike dhe imunomodulatore pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017. Loti 9 - Gemcitabine 200 mg; Loti 10 - Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Gemcitabine 1gr Flakon/ Ampule; Loti 11 - Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Irinotecan 100mg Flakon/ Ampule 6,928,333 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 6,928,333.33
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barnash ndarė nė lote. Loti 42 - Anti-infektive tė pėrgjithshėm Vancomycin 1 gram Flakon/ Ampule 2,491,861 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 2,491,861.02
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barnash ndarė nė lote. Loti 55 - Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Carboplatin 150mg Flakon/ Ampule 3,856,107 Lidhur Kontrata Albanian New Farm SHPK 3,856,107.20


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.