Open Procurement Albania

Open Procurement Albania - Qeverisja vendore

Tė dhėnat mė tė fundit

Ankand
Agjencia e Pyjeve dhe Kullotave e Bashkisė Librazhd do tė shesė nė ankand vėllimin e lėndės drusore tė dalė nga rrallimet.
Objekti i shitjes, si me siper , Hekur Skrap.
Vjeljen, mbledhjen, grumbullimin dhe shitjen e bimėve mjekėsore eterovajore dhe tanifere natyrore (BMET) 2019.

Pėrshkrim i shkurtėr i objektit te shitjes: Vjeljen, mbledhjen, grumbullimin dhe shitjen e bimėve mjekėsore eterovajore dhe tanifere natyrore (BMET) 2019.

Dhėnie me qira tė pasurisė sė paluajtshme sipas udhėzimit nr.1,date 09.06.2016” Pėr Rregullat, Procedurat e Kėrkimit, tė Shqyrtimit e tė Miratimit tė Kėrkesave Pėr Dhėnie Nė Pėrdorim tė Fondit Pyjor Dhe Kullosor Publik”: qė i pėrket ekonomive Pyjore; Gjadėr Mnelė ngastra nr. 139,nė siperfaqe prej 1.03 ha“ Pėr mbarėsht imin e florės sė egėr dhe kult ivimin e bimėve tė ndryshme” me afat perdorimi (qIraje ), 5(pesė) vite dhe tė siperfaqes kullosore prej 0.26 ha nė numrat e Pasurisė nr.22,zk,1100,vol,faqe 179 me Ēertifikatė pronėsisie nr.444817, si dhe nr. pasurie 30,zk,1100,vol,faqe 179 me Ēertifikatė pronėsie nr.444818 me objekt: Pėr qėllime pushimi,argėtimi” .

Loti II:Fillimi i procedurave Pėr dhėnien me qira tė dhėnen me afat 5(pese vjeēar) tė siperfaqen kullosore totale prej 0.26 ha,nga kėto nė numrat e Pasurisė nr.22,zk,1100,vol,faqe 179 me Ēertifikatė pronėsisie nr.444817, nė siperfaqe prej 0.06 ha ,si dhe nr. pasurie 30,zk,1100,vol,faqe 179 me Ēertifikatė pronėsie nr.444818 nė siperfaqe prej 0.2 ha me objekt: Pėr qėllime pushimi,argėtimi” . Ēmimi dysheme i fillimit tė konkurrimit ėshtė 23 600 lekė/ha nė vit nė Kullotė, e pėrllogaritur sipas VKM nr. 1064, datė 22.10.2010, shtojca 2.pika 5/4. “Pėr disa ndryshime nė vendimin numėr 391, datė 21.6.2006 tė Kėshillit tė Ministrave “Pėr pėrcaktimin e tarifa ve nė sektorin e pyjeve dhe tė kullotave”.

Dhėnie me qira tė pasurisė sė paluajtshme sipas udhėzimit nr.1,date 09.06.2016” Pėr Rregullat, Procedurat e Kėrkimit, tė Shqyrtimit e tė Miratimit tė Kėrkesave Pėr Dhėnie Nė Pėrdorim tė Fondit Pyjor Dhe Kullosor Publik”: qė i pėrket ekonomive Pyjore; Gjadėr Mnelė ngastra nr. 139,nė siperfaqe prej 1.03 ha“ Pėr mbarėsht imin e florės sė egėr dhe kult ivimin e bimėve tė ndryshme” me afat perdorimi (qIraje ), 5(pesė) vite dhe tė siperfaqes kullosore prej 0.26 ha nė numrat e Pasurisė nr.22,zk,1100,vol,faqe 179 me Ēertifikatė pronėsisie nr.444817, si dhe nr. pasurie 30,zk,1100,vol,faqe 179 me Ēertifikatė pronėsie nr.444818 me objekt: Pėr qėllime pushimi,argėtimi” .

Loti I:Fillimi i procedurave Pėr dhėnien me qira tė ekonomisė Pyjore Gjadėr Mnele nė ngastrėn nr.139 , pėr siperfaqen prej 1.03 ha, pronė e Bashkisė Vau Dejės me afat perdorimi 5 vjeēar. Ēmimi dysheme i fillimit tė konkurimit ėshtė 17 767 lekė/ha nė vit nė bimėsi Pyjore , e pėrllogaritur kjo sipas VKM nr. 1064, datė 22.10.2010, shtojca 2.pika 2/4 “Pėr disa ndryshime nė vendimin numėr 391, datė 21.6.2006 tė Kėshillit tė Ministrave “Pėr pėrcaktimin e tarifave nė sektorin e pyjeve dhe tė kullotave”.

mė shumė
Malësi e Madhe Shkodër Tropojë Has Vau i Dejës Fushë-Arrëz Pukë Kukës Mirditë Lezhë Dibër Mat Kurbin Klos Krujë Bulqizë Tiranë Kamëz Vorë Shijak Durrës Kavajë Rrogozhinë Peqin Elbasan Librazhd Prrenjas Cërrik Belsh Lushnje Divjakë Fier Patos Roskovec Urë Vajgurore Kuçovë Gramsh Pogradec Pustec Maliq Devoll Korçë Skrapar Poliçan Berat Mallakastër Vlorë Selenicë Memaliaj Këlcyrë Përmet Kolonjë Tepelenë Libohovë Gjirokastër Himarë Sarandë Delvinë Finiq Konispol Dropull

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data