Open Procurement Albania

Open Procurement Albania - Qeverisja vendore

Tė dhėnat mė tė fundit

Ankand
Shitje hekur skrap i nxjerre nga dalja jashte perdorimit te mjeteve te transportit dhe nga inventari i imet e ekonomik.
Shitjen e fondit te bimeve mjekesore, tanifere e eterovajore natyrore dhe prodhimet e dyta pyjore. (Bimet mjeksore, tanifere e eterovajore prodhimet e dyta pyjore qe do te vilen dhe grumbullohen, qe ndodhen ne Ekonomite Pyjore : Shpat-1 dhe Shpat-2 ; Gjinar-Zavaline ; Polis–Vasian ;Shpat-Shtermen ; Paper Sollak ; Gostime-Koprik ; Zaranike ; Shmil ; Lunzhe; Labinot ; Zalli i Korres ; Kushe -1 ; Kushe -2 ; Fushekuqe-Zavaline)
Shitje me ulje VAM-i te “Ish Shtepisė sė Pionierit” nė Barjam Curri me truall 288,330 m2.
Subjekti i shpronėsuar i truallit mbi tė cilin ndodhet objekti apo ndėrmarja duhet tė paraqesė nė vendin, datėn dhe orėn e njoftuar pranė komisionit tė ankandit dokumentacionin si mė poshtė:
1. Kėrkesė me shkrim pėr blerjen e objektit apo ndermarjes e regjistruar pranė protokollit tė Ministrisė sė Financave.
2. Mandatpagesėn apo Garancinė bankare qė vėrteton ngurtėsimin e 20 pėr qind tė vlerės fillestare nė lekė, vetėm pėr objektin (Mjete kryesore), pėr llogari tė Ministrisė sė Financave nė Drejtorinė e Drejtimit tė Pronės Publike, detyrimisht brenda afatit tė pranimit tė kėrkesave.
3. Vendimin e Komisionit tė Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave, tė shoqėruar me planvendosjen e pronės, ku pėrcaktohet se ai ėshtė subjekt pronar i tokės.
4. Dėshminė e trashėgimisė, prokurė pėrfaqėsimi etj. nėse ka tė tilla.
5. Deklaratė noteriale, nė tė cilėn trashėgimtarėt e subjektit tė shpronėsuar qė kėrkojnė tė ushtrojnė tė drejtėn e parablerjes pėr objektin nė proces privatizimi, tė deklarojnė se, qė nga momenti qė janė pajisur me vendimin e Komisionit tė Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave, nuk kanė pėrfituar kompensim nė asnjė nga format e parashikuara nė ligj. Gjithashtu, tė deklarojnė se vendimi i ish- Komisionit tė Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave ose i Agjencisė sė Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave nuk ka ndryshuar ose ėshtė shfuqizuar me ndonjė akt administrativ apo vendim tė formės sė prerė. Mandat pagesa apo Garancia bankare duhet tė bėhet detyrimisht brenda afatit tė pranimit tė kėrkesave pėr pjesėmarje nė ankand. Mandat pagesa apo Garancia bankare apo mund tė bėhen pranėēdo banke tė nivelit tė dytė nė llogaritė respektive tė hapura pėr Ministrinė e Financave pasi tė keni tėrhequr pranė DDPP ose degėve tė thesarit nė rrethe faturėn pėr arkėtim tė plotėsuar dhe tė nėnshkruar nga pėrfaqėsuesi i institucionit.

Shitja e prodhimeve te dyta pyjore dhe jo pyjore qe do mblidhen dhe grumbullohen ne territorine e Bashkise Peqin.
Shitje te 3 automjeteve te nxjerra jashte perdorimi, me destinacion hekur per skrap. ( Shitje hekur per skrap te automjeteve si me poshte: -Automjet tip furgon me nr shasie WFOHXXGBVHNB33371, targa AA584DC -Automjeti tip DAF kamion veteshkarkues me vinē, nr. shasie VA0498AO16F002924, me targa SH5348C -Automjeti tip Fiat Hitachi FD51DT APV fadrome, me targa AA269CI
Sasia: 16000 kg hekur per skrap Vlera fillestare: 30.6 leke/kg )

mė shumė
Malësi e Madhe Shkodër Tropojë Has Vau i Dejës Fushë-Arrëz Pukë Kukës Mirditë Lezhë Dibër Mat Kurbin Klos Krujë Bulqizë Tiranë Kamëz Vorë Shijak Durrës Kavajë Rrogozhinë Peqin Elbasan Librazhd Prrenjas Cërrik Belsh Lushnje Divjakë Fier Patos Roskovec Urë Vajgurore Kuçovë Gramsh Pogradec Pustec Gramsh Devoll Korçë Skrapar Poliçan Berat Mallakastër Vlorë Selenicë Memaliaj Këlcyrë Përmet Kolonjë Tepelenë Libohovë Gjirokastër Himarë Sarandë Delvinë Finiq Konispol Dropull

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data