Open Procurement Albania

Lista e Konēesioneve

Autoritet Prokurues Objekti Data e shpalljes sė konēesionit Kosto konēesionare Kompania Konēesionare
Ministria e Infrastruktures dhe EnergjiseDhėnie me koncesion/PPP pėr projektimin, ndėrtimin, operimin, mirėmbajtjen dhe transferimin e Aeroportit Ndėrkombėtar tė Vlorės (VIA)20-12-2019 86,638,359 Euro (pa TVSH)
Ministria e Infrastruktures dhe EnergjiseDhėnie me koncesion/PPP tė portit tė jahteve “Marina Rodon” 06-08-2019 Praslin Investment” sh.p.k & “R&T” sh.p.k.
Ministria e Infrastruktures dhe EnergjiseDhenie me koncesion/PPP te Portit turistik dhe te sherbimeve "Marina Limion"01-08-2019 Kastrati sh.a & Edil – AL – IT sh.p.k
Qeverisja Vendore TiranėPėr Projektimin, Financimin, Ndėrtimin, Mobilimin, Mirėmbajtjen, Mbikqyrjen dhe Kolaudimin e katėr objekteve arsimore nė Zonėn Tirana 4.07-08-2019 1,739,303,677 Alba Konstruksion SHPK & FUSHA SHPK & Ed Konstruksion SHPK & A&E Engineering SHPK & Son Engineering and Construction SHPK & Erzeni SHPK
Ministria e Infrastruktures dhe EnergjiseDhenie me Koncesion/PPP per rehabilitimin dhe venien ne pune te Termocentralit te Vlores dhe te ndertimit te tubacionit Fier-Vlore te furnizimit me gaz te TEC-it.31-12-2018 7,246,630,000
Ministria e Infrastruktures dhe EnergjiseDhėnie me koncesion/PPP tė Aeroportit tė Kukėsit18-10-2018 GLOBAL TECHNICAL MECHANIC & BAMI
Ministria e Financave dhe EkonomisėPėr kontrollin ligjor tė instrumenteve matėse, nėpėrmjet verifikimit tė instrumenteve shpėrndarėse tė karburantit dhe gazit tė Iėngshėm tė naftės (GLN).24-09-2018 Noa Control
Ministria e Infrastruktures dhe EnergjiseDhenie me Koncesion/PPP te Projektit te Rruges Milot - Balldre23-07-2018 161,500,000 A. N. K.
Ministria e Infrastruktures dhe Energjise Dhenie me Koncesion/PPP te Projektit te Rruges Porti i Jahteve - Orikum - Dukat24-07-2018 50552441 euro GJIKURIA SHPK
Ministria e Infrastruktures dhe EnergjiseNdėrtim dhe Mirėmbajtje e Aksit Rrugor "Thumanė–Fushė-Krujė–Vorė–Kashar"18-04-2018 225,821,553 “Gener 2” sh.p.k.
Qeverisja Vendore KamėzPėr Dhėnien Me Konēesion Tė Shėrbimit Tė Pastrimit, Grumbullimit, Transportimit, Dhe Seleksionimit Tė Mbetjeve Tė Bashkisė Kamėz01-03-2018 ALKO-IMPEX General Construcion & 2 T
Qeverisja Vendore TiranėDhėnia me konēesion e parkimit nėntokėsor nė Sheshin "Italia"
Qeverisja Vendore TiranėKoncesion/Partneritet Publik Privat (PBOTM) pėr Pėrmirėsimin e Infrastrukturės Arsimore nė Bashkinė e Tiranės nė Zonėn Tirana 424-11-2017 1,427,925,976
Qeverisja Vendore TiranėKoncesion/Partneritet Publik Privat (PBOTM) pėr Pėrmirėsimin e Infrastrukturės Arsimore nė Bashkinė e Tiranės nė Zonėn Tirana 317-11-2017 1,623,582,832
Qeverisja Vendore TiranėKoncesion/Partneritet Publik Privat (PBOTM) pėr Pėrmirėsimin e Infrastrukturės Arsimore nė Bashkinė e Tiranės nė Zonėn Tirana 210-11-2017 1,574,138,127
Qeverisja Vendore TiranėKoncesion/Partneritet Publik Privat (PBOTM) pėr Pėrmirėsimin e Infrastrukturės Arsimore nė Bashkinė e Tiranės nė Zonėn Tirana 103-11-2017 1,940,859,276 “AGI KONS” shpk (K21622001M) & “MET ENGENEERING” shpk(L52025007R) & “ZENIT&CO” shpk (K61731002D)
Qeverisja Vendore TiranėPartneriteti Publik Privat pėr Hartimin, Ndėrtimin, Financimin, Operimin, Mirėmbajtjen dhe Transferimin e Terminalit Jug-lindor tė Transportit Publik Tiranė
Qeverisja Vendore TiranėPartneriteti Publik Privat Pėr Hartimin, Ndėrtimin, Financimin, Operimin, Mirėmbajtjen dhe Transferimin e Terminalit tė Transportit Publik Tiranė04-01-2017 2,098,487,894
Qeverisja Vendore ElbasanBOT (ndėrtim – operim - transferim) pėr ndėrtimin dhe administrimin e impiantit tė pėrpunimit tė mbetjeve urbane tė qarkut tė Elbasanit 2,968,257,207
Qeverisja Vendore TiranėDhėnie me Koncesion pėr ndėrtim Landfilli e Inceneratori dhe rehabilitim tė Venddepozitimeve ekzistuese, Tiranė

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data