Open Procurement Albania

Pėr Projektimin, Financimin, Ndėrtimin, Mobilimin, Mirėmbajtjen, Mbikqyrjen dhe Kolaudimin e katėr objekteve arsimore nė Zonėn Tirana 4.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Kontratės Pėr Pėrmirėsimin e Infrastrukturės Arsimore nė Bashkinė e Tiranės“Pėr Projektimin, Financimin, Ndėrtimin, Mobilimin, Mirėmbajtjen, Mbikqyrjen dhe Kolaudimin ekatėr objekteve arsimore nė Zonėn Tirana 4.

Bashkia e Tiranės ne rolin e "Autoriteti Kontraktor", fton Operatorėt Ekonomik nė njė procedurė Koncesioni/ Partneriteti Publik Privat pėr projektimin e detajuar dhe zbatimin e ndėrtimit tė 4 (katėr) objekteve arsimore nė Zonėn Tirana 4, mobilimin dhe mirėmbajtjen e tyre tė zakonshme dhe tė jashtėzakonshme, mbikqyrjen dhe kolaudimin nė pėrputhje me procedurat dhe kushtet e pėrcaktuara nė kėto dokumente tenderi dhe me kushtet e kontratės.
Janė pėrcaktuar 3 tipe kryesore shkollash vendosur pėrkatėsisht:

- 2 (dy) objekte arsimore janė vendosur nė Njėsinė Administrative Nr.8,
- 1 (njė) objekt arsimor ėshtė vendosur nė Njėsinė Administrative Nr.2
- 1 (njė) objekt arsimor nė Njėsinė Administrative Dajt.

Forma e kontratės: Koncesion/Partneritet Publik Privat (PBOTM).
Burimi i financimit: Bashkia Tiranė dhe Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisė.
Kohėzgjatja e kontratės ose afati kohor pėr ekzekutimin:
Kohėzgjatja e kontratės PPP tė Koncensionit do tė jetė 7 (shtatė) vite e 18 (tetėmbėdhjetė) muaj.
Vendndodhja e objektit te kontratės:
Njėsia Administrative Nr.2 , Njėsia Administrative Nr.8 dhe Njėsia Administrative Dajt.
Ref. nr: 32793-08-06-2019.
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Kompania Konēesionare
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-09-2019
  Data e mbajtjes sė konēesionit 09-09-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues 1
  Operatorė Konkurues Alba Konstruksion SHPK & FUSHA SHPK & Ed Konstruksion SHPK & A&E Engineering SHPK & Son Engineering and Construction SHPK & Erzeni SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • J61812013R-J61922018S-K61625001I-K72113010E-L51424014F-J66902027T
 • Alba Konstruksion SHPK & FUSHA SHPK & Ed Konstruksion SHPK & A&E Engineering SHPK & Son Engineering and Construction SHPK & Erzeni SHPK
 • Kosto konēesionare 1,739,303,677.00
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 7 (shtatė) vite e 18 muaj
  Data e shpalljes sė konēesionit 07-08-2019
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,738,456,242
  Data e shpalljes sė fituesit 11-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike Nr.45 – Dt.11-11-2019
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  DOKUMENTAT STANDARDE TE KONCESIONIT
  Formulari Njoftimit te Kontrates
  STUDIMI I FIZIBILITETIT SHQIP-1-150
  STUDIMI I FIZIBILITETIT SHQIP-151-434
  STUDIMI I FIZIBILITETIT SHQIP-434
  Njoftim Fituesi

  Pėr Projektimin, Financimin, Ndėrtimin, Mobilimin, Mirėmbajtjen, Mbikqyrjen dhe Kolaudimin e katėr objekteve arsimore nė Zonėn Tirana 4.

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
  Objekti i Kontratės Pėr Pėrmirėsimin e Infrastrukturės Arsimore nė Bashkinė e Tiranės “Pėr Projektimin, Financimin, Ndėrtimin, Mobilimin, Mirėmbajtjen, Mbikqyrjen dhe Kolaudimin e katėr objekteve arsimore nė Zonėn Tirana 4.

  Numri i referencės sė procedurės/lotit REF-15354-03-26-2019

  Vendndodhja e objektit te kontratės: Njėsia Administrative Nr.2 , Njėsia Administrative Nr.8 dhe Njėsia Administrative Dajt.
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i konēesionit Anuluar Procedura
  Kompania Konēesionare
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-05-2019
  Data e mbajtjes sė konēesionit 20-05-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kosto konēesionare 1,739,303,677.00
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 7 (shtatė) vite e 18 muaj
  Data e shpalljes sė konēesionit 28-03-2019
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnje nga ofertat e paraqitura nuk permbush kerkesat e fteses per procedurė konkurruese.
  Komisioni i Koncesionit konstatoi se proēedura me objekt “Pėr Pėrmirėsimin e Infrastrukturės Arsimore nė Bashkinė e Tiranės “Pėr Projektimin, Financimin, Ndėrtimin, Mobilimin, Mirėmbajtjen, Mbikqyrjen dhe Kolaudimin e katėr objekteve arsimore nė Zonėn Tirana 4” tė shpallet e pavlefshme pasi nuk plotėson kėrkesat e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit
  Buletini i Prokurimeve Publike Nr.30 – Dt.29-07-2019
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Njoftimi i Kontrates
  Dokumentat e Koncesionit
  STUDIMI I FIZIBILITETIT 1-150
  STUDIMI I FIZIBILITETIT 151-434
  STUDIMI I FIZIBILITETIT SHQIP 434
  Njoftim i Anullimit

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data