Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
104 632 13437 27,181,865,624 11,139 22,801,006,890 19,377,917,176

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore specifike tė ORL /Materiale specifike pėr procedurėn e Implantit 4,411,800 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 4,258,000.00
Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Loti 2: Riparim dhe furnizim vendosje tė pjesėve tė kėmbimit pėr pajisjen mjekėsore grafi (X RAY) prodhuesi CONTROL X ose ekuivalent nė spitalin bashkiak tė Bulqizės 1,600,000 Njoftuar Fituesi HEALTH & LIGHT ShPK 1,599,000.00
Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Loti 1: Riparim dhe furnizim vendosje tė pjesėve tė kėmbimit pėr pajisjen mjekėsore Grafi/Skopi prodhuesi Philips ose ekuivalent nė spitalin bashkiak tė Pukės. 2,900,000 Njoftuar Fituesi HEALTH & LIGHT ShPK 2,898,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje barna tė ndryshme pėr pėrdorim spitalor per nevoja te Spitalit Rajonal Diber 2,144,286 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Riparim dhe mirembajtje e automjeteve per nevoja te Spitalit Rajonal Vlore 1,799,100 Njoftuar Fituesi KADIU SHPK 1,634,360.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 (ish Loti 4) Materiale Mjekesore kompatibėl pėr NOVA gas analyzer 2,634,000 Rishpallje me Njoftim Fituesi F.M.E.S. SHPK 2,617,800.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 (ish - Loti 3) Materiale Mjekesore pediatrike dhe terapia intensive 2,581,500 Rishpallje me Njoftim Fituesi FEDOS SHPK 2,580,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės RIKONSTRUKSION I GODINES SE PEDIATRISE PER SPITALIN RAJONAL DURRES 218,082,113 Njoftuar Fituesi SHPRESA SHPK 166,660,826.50
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Supervizim+Koalidim pėr Rikonstruksionin e Spitalit Rajonal Kukės-Faza-I” - Marrėveshje Kuadėr me disa Operatorė Ekonomik ku jo tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, me afat 25 muaj. 2,255,833 Njoftuar Fituesi LENI-ING 1,638,325.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Ruajtje e objekteve me Roje Private 2,988,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Mbetjet e rrezikshme spitalore. 2,476,800 Njoftuar Fituesi MEDI-TEL SHPK 2,476,800.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje materiale mjekimi pėr shėrbimin e Hemodinamikės 7,505,850 Njoftuar Fituesi GREEMED SHPK 7,475,000.00
Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM) Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM) Supervizim - rikonstruksion dhe shtesė e godines sė AKBPM-sė 1,150,915 Njoftuar Fituesi B-VAAL ENGINEERING 1,011,716.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT(pėrfshirė venien ne pėrdorim te aparatit sipas specifikimeve te DST 65,552,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 52,224,000.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje trau automatik pėr Parkingun e S. U. Shefqet Ndroqi, Tiranė.. 1,499,950 Njoftuar Fituesi PC STORE 1,288,000.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Sherbim me roje private. Njoftuar Fituesi Leksi Security SHPK 3,008,745.93
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Rajonal Durrės Shėrbim lyerje ndėrtesash pėr Spitalin Rajonal Durrės 3,788,660 Njoftuar Fituesi Meni SHPK 2,056,500.00
Klinika Stomatologjike Universitare Tiranė Klinika Stomatologjike Universitare Tiranė Funizim Vendosje Panomarex Digital per nevoja te KSU 4,500,000 Njoftuar Fituesi MARLEN/E 4,000,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Sigurimi i Prones per SUT 1,200,000 Njoftuar Fituesi ALB - SIGURACION 1,199,000.00
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Hidroizolim Tarrace 800,000 Njoftuar Fituesi VIANTE Konstruksion 783,080.00
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranė Blerje Kite Hormonal 384,558 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje sete kirurgjikale per syrin 1,749,000 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 12 Kite pėr matjen e glicemisė sė shpejtė 196,000 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 189,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 11 Kite dhe reagent tė pėrshtatshme pėr autoanalizatorin e gazeve nė gjak Cobas b221 (Roche Omni S6) /OSE EKUIVALENT 1,910,000 Njoftuar Fituesi SWISSMED SHPK 1,910,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 9. Reagente Kimike, Kite diagnostikuese dhe Materiale Laboratorike. 515,560 Njoftuar Fituesi KRIJON SHPK 505,560.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 8 Kite reagente per SEBIA HYRIS / HIDRASIS /OSE EKUIVALENT 182,400 Njoftuar Fituesi Biochem Nrp SHPK 181,200.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 7 Kite, reagente per Architect 2000 (ABBOTT) /OSE EKUIVALENT 3,755,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 3,728,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 6. Kite reagente per IMMULITE 1000, (DPC) /OSE EKUIVALENT 9,777,300 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 9,767,300.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 5 Reagente hematologjik per ABBOTT Cell Dyn 1800 /OSE EKUIVALENT 535,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 527,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 4 Kite hematologjike per ABX Micros 60 /OSE EKUIVALENT 660,000 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 660,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.