Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
104 663 15483 39,291,861,082 12,156 29,199,143,434 23,825,367,705

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje buke gruri 1,000,008 Njoftuar Fituesi Bashkim Elezi 990,000.00
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Blerje Medikamente Mjekesore 20,000 Shpallur Procedura
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Blerje Materiale Mjekesore 1,041,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Blerje eko ultratinguj dhe te imazheris dopler 3D/4D 4,333,333 Shpallur Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti II. Furnizim me lende djegese per automjete Diesel (Gazoil), me afat te marreveshjes kuader 3 (tre) vite 23,949,112 Njoftuar Fituesi Kastrati SHA - Kastrati SHPK
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti I. Furnizim me lende djegese per automjete Diesel (Gazoil), me afat te marreveshjes kuader 2 (dy) vite 271,043,290 Njoftuar Fituesi Kastrati SHA - Kastrati SHPK
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Per sherbimin e lavanderise dhe hotelerise ne pavionet e S.U.O.GJ Mbreteresha Geraldine" - Marrėveshje Kuadėr me nje operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 2 vjeēar (24 muaj) 163,019,950 Njoftuar Fituesi Devis SHPK
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 Transport dhe asgjesim i mbetjeve te rrezikshme spitalore KODI: 180102; 180109; 180108 1,330,000 Njoftuar Fituesi MEDI-TEL SHPK 1,323,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 Transport dhe asgjesim i mbetjeve te rrezikshme spitalore KODI: 180102; 180109; 180108. 1,330,000 Njoftuar Fituesi MEDI-TEL SHPK 1,323,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 4: Mirėmbajtje e pajisjes laboratorike te prodhuesi DPC (Siemens)/ ose ekuivalent 967,216 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 967,200.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 5:Mirėmbajtje e pajisjeve te Anestezise prodhuesi DRAGER/ ose ekuivalent 2,236,958 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 2,229,600.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 18 : Mirėmbajtje e pajisjes C-Arm te prodhuesit SIEMENS/ose ekuivalent 1,222,869 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 1,200,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 22 : Mirėmbajtje e pajisjeve endoskopike prodhuesi OLYMPUS/ose ekuivalent 1,491,303 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 1,450,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 27 : Mirėmbajtje e pajisjeve Respirator te prodhuesit DRAGER/ose ekuivalent 3,440,638 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 3,400,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 40: Mirėmbajtje e pajisjeve EKO prodhuesi SIEMENS/ose ekuivaklent 2,663,050 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 2,660,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 55 : Mirėmbajtje e pajisjeve Monitor Pacienti, prodhuesi DRAGER/ose ekuivalent 1,293,397 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 1,292,200.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 62 : Mirėmbajtje e pajisjeve APARAT DIAGNOSTIKUES prodhuesi VENTANA/ ose ekuivalent 755,808 Rishpallje me Njoftim Fituesi SWISSMED SHPK 755,000.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje BLERJE PROTOKSIDI 2019 2,189,025 Njoftuar Fituesi VITAL Z & D SHPK 2,189,025.00
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Blerje bilete transporti ajror Tirane -New Castle. Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 89,990.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2: Reagente per Imunohistokimi te pershtatshem per Aparatin Ventana Benchmark XT ose ekuivalent 21,286,026 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1: Reagente te pergjithshem 11,462,183 Shpallur Procedura
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Blerje bilete transporti Ajror Tirane -New Castle Njoftuar Fituesi Aida Tiko 67,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 1 Transport dhe asgjesim i mbetjeve te rrezikshme spitalore KODI : 180101; 180103 6,460,000 Njoftuar Fituesi MEDI-TEL SHPK 6,426,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje Djathe dhe Gjalpe 963,750 Njoftuar Fituesi Shemsi Ngota 797,650.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje shtypshkrime 1,249,999 Njoftuar Fituesi Rama Graf SHPK 2,975.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Mirembajtje gjithevjetore e objekteve, Impjanistikes dhe paisjeve, Spitali Korēe – Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj. 3,960,151 Shpallur Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Remontim ashensori te DSR Diber 1,600,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerja e shėrbimit tė Ruajtjes me Roje Private nė SUT 27,018,748 Njoftuar Fituesi Internacional Security Albania SHPK 25,651,519.54
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Sherbimi privat i sigurise fizike te Drejtorise Sherbimit Spitalor Pogradec- Marreveshje Kuader – me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj. 9,514,900 Njoftuar Fituesi GORA SHPK 9,480,538.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Mirembajtja e sistemit te ngrohjes, gjeneratoreve dhe mirmbajtja e ashensorit 933,800 Njoftuar Fituesi Delia Impex SHPK 259,500.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.