Open Procurement Albania

Graphical display of results by tenderer institution

Summary results by tenderer institution

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
96 22 10196 15,033,897,310 8,755 12,901,978,239 12,301,344,603

Tenders list

Procurement Authority Tenderer Institution Tender object Estimated / Celing Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Hospital Service Directorate of Kurbin Hospital Service Directorate of Kurbin Asfaltim territori pėrpara godinės sė radiologjisė, laboratorit, garazheve dhe kuzhinės sė spitalit Laē 3,083,854 Announced Procurement
"Nėnė Tereza"  University Hospital Center "Nėnė Tereza"  University Hospital Center Loti 1 Reagentė pėr Imunohistokimi tė pėrshtatshėm pėr aparatin Ventana Benchmark XT 6,662,640 Announced Procurement
"Nėnė Tereza"  University Hospital Center "Nėnė Tereza"  University Hospital Center Loti 3 Tuba dhe konsumabile laboratorike pėr fazėn preanalitike te pėrpunimit te gjakut 291,400 Announced Procurement
"Nėnė Tereza"  University Hospital Center "Nėnė Tereza"  University Hospital Center Loti 2 Kite reagente dhe materiale konsumi per OLYMPUS AU 640 / AU 2700 1,833,200 Announced Procurement
"Nėnė Tereza"  University Hospital Center "Nėnė Tereza"  University Hospital Center Loti 1 Reagent Kimike, kite diagnostikuese dhe materiale laboratorike 302,000 Announced Procurement
Regional Hospital of Shkodra Regional Hospital of Shkodra Blerje materiale per imazherine per vitin 2017 1,433,270 Announced Procurement
Directorate of "Ihsan Cabej" Hospital in Lushnja Directorate of "Ihsan Cabej" Hospital in Lushnja Blerje Kite dhe reagentė pėr Laborator. Loti 2 - CHROMA READER 279,500 Announced Procurement
Directorate of "Ihsan Cabej" Hospital in Lushnja Directorate of "Ihsan Cabej" Hospital in Lushnja Blerje Kite dhe reagentė pėr Laborator. Loti 3 - MALLRA KONSUMI 130,520 Announced Procurement
Directorate of "Ihsan Cabej" Hospital in Lushnja Directorate of "Ihsan Cabej" Hospital in Lushnja Blerje Kite dhe reagentė pėr Laborator. Loti 1 - AUTOANALIZATOR A-15, SEBIA, MINI VIDAS, ELEKROLITE, EASYLITE, MYTHIC18 415,200 Announced Procurement
Trauma University Hospital Trauma University Hospital Blerje e Materialeve mjekėsore pėr neurokirurgjinė nė SUT pėr mbylljen e vitit 2017 4,061,065 Announced Procurement
Regional Hospital of Shkodra Regional Hospital of Shkodra Furnizim dhe vendosje e trarėve rrugore (elektronik) pėr Spitalin Rajonal Shkodėr (3 copė) pėr vitin 2017 2,335,000 Announced Procurement
Health Centre Paskuqan, Tiranė Health Centre Paskuqan, Tiranė Kite dhe reagente hormonal 408,991 Announced Procurement
Regional Hospital of Durrės Regional Hospital of Durrės Loti 2 - Laboratori i Mikrobiologjisė 945,204 Announced Procurement
Regional Hospital of Durrės Regional Hospital of Durrės Loti 1 Materiale konsumi per kryerjen e procedures laboratorike nga marrja e mostrės deri ne rezultatin e analizės dhe Kimikate 869,950 Announced Procurement
"Nėnė Tereza"  University Hospital Center "Nėnė Tereza"  University Hospital Center Loti 1 - Alergene diagnostikues 906,900 Announced Procurement
"Nėnė Tereza"  University Hospital Center "Nėnė Tereza"  University Hospital Center Loti 2 - Alergen mjekues pėr vazhdimėsi 4,065,700 Announced Procurement
"Nėnė Tereza"  University Hospital Center "Nėnė Tereza"  University Hospital Center Loti 3 - Alergen mjekues pėr fillestar 569,800 Announced Procurement
"Nėnė Tereza"  University Hospital Center "Nėnė Tereza"  University Hospital Center Loti 4 - Hymenopteret pėr diagnozė mjekimi 1,061,900 Announced Procurement
"Nėnė Tereza"  University Hospital Center "Nėnė Tereza"  University Hospital Center Mirėmbajtje Impianistike. Loti 3 – Riparim-mirėmbajtje e sistemeve tė ngrohjes dhe tė ujit sanitar me kaldaja; sistemeve tė ngrohjes-ftohjes me chillera, te stacionit qėndror tė pompave dhe sistemeve te furnizimit me uje tė pijshėm, te elektropompave ne godinat e sherbimeve spitalore nė QSUT, pėr vitin 2017 7,008,590 Cancelled Procurement
Regional Hospital of Shkodra Regional Hospital of Shkodra Riparim i aparatit tė laparaskopisė tė shėrbimit tė kirurgjisė 1,609,000 Announced Procurement
Hospital Service Directorate of Korēa Hospital Service Directorate of Korēa Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė. Loti 9 Viper venom antiserum 100 AE Flakon/ Ampule 25,312 Announced Procurement
Hospital Service Directorate of Korēa Hospital Service Directorate of Korēa Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė. Loti 8 Papaverine hydrochloride 40 mg-1 ml Flakon/ Ampule 108,000 Announced Procurement
Hospital Service Directorate of Korēa Hospital Service Directorate of Korēa Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė. Loti 7 Paracetamol 1gr Flakon/ Ampule 265,265 Announced Procurement
Hospital Service Directorate of Korēa Hospital Service Directorate of Korēa Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė. Loti 6 Furosemide 20 mg/2 ml Flakon/ Ampule 49,722 Announced Procurement
Hospital Service Directorate of Korēa Hospital Service Directorate of Korēa Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė. Loti 5 Ranitidine hydrochloride 50 mg Flakon/ Ampule 73,095 Announced Procurement
Hospital Service Directorate of Korēa Hospital Service Directorate of Korēa Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė. Loti 4 Prednisolone 25 mg/2ml Flakon/ Ampule 338,949 Announced Procurement
Hospital Service Directorate of Korēa Hospital Service Directorate of Korēa Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė. Loti 3 Metoclopramid hydrochloride 10mg-2ml Flakon/ Ampule 23,432 Announced Procurement
Hospital Service Directorate of Korēa Hospital Service Directorate of Korēa Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė. Loti 2 Cefazoline sodium 1 gram Flakon/ Ampule 1,012,481 Announced Procurement
Hospital Service Directorate of Korēa Hospital Service Directorate of Korēa Blerje medikamente e ndarė me lote pėr nevojat spitalore, Spitali Korēė. Loti 1 Ampicillin sodium 1 gram Flakon/ Ampule 216,960 Announced Procurement
Hospital Service Directorate of Korēa Hospital Service Directorate of Korēa Blerje materiale mjekmi (sisteme infuzioni) per nevojat spitalore, Spitali Korēė 324,000 Announced the Winner OES Distrimed SHPK 226800