Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
104 643 13778 28,072,864,313 11,179 23,463,164,072 19,842,494,690

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Lot 13 Sistemi nervor Neostigmine bromide 0.5 mg/1 ml Flakon/ Ampule 53 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Riparim-mirėmbajtje e sistemit tė furnizimit me energji elektrike, motogjeneratorėve, sistemit tė orėve, fonisė dhe sistemit tė detektim-sinjalizimit ne QSUT, per vitin 2019 3,708,910 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 5 - Blerje qumesht 408,000 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 2 - Blerje , veze,fruta , perime 438,050 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 4 - Blerje buke gruri masive 169,065 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 3 - Blerje mish pule dhe djathe fete 609,000 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 1 - Blerje artikuj Ushqime koloniale 453,500 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje"Materiale ndertimi,elektrike,hidraulike dhe materiale te tjera per nevoja te Spitalit Rajonal Vlore" 3,000,000 Shpallur Procedura
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Sherbimi i evadimit te mbetjeve te rrezikshme spitalore 3,120,000 Shpallur Procedura
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Blerje e kiteve dhe materialeve tė konsumit pėr Depistimin e HPV-sė 26,663,857 Njoftuar Fituesi Biometric Albania SHPK 26,427,000.00
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Blerje vaksina tė rralla pėr udhėtaret LOT I : Blerje Anti-rabies, imunoglobulinė 729,855 Rishpallje me Njoftim Fituesi IMI PHARMA SHPK 729,700.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 1: Acetylsalicylic acid 100 mg POS Tablete 24,180 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 2: Alanine + Arginine + Glycine + Histidine + Isoleucine + Leucine + Lysine acetate + Methionine + Phenylalanine + Proline + Serine + Taurine + Threonine + Tryptophan + Tyrosine + Valine 5%/500 ml 558,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 3: AMIODARONE 150 mg 3 ml INJ Ampule 20,675 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 4: AZITHROMYCIN 500 mg POS Tablete 344,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 5: BISOPROLOL FUMARATE 10 mg POS Tablete 11,700 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 6: CARVEDILOL 12,5 mg POS 12,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 7: CEFTRIAXONE Flakon 4,396,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 8: CIPROFLOXACIN LACTATE 100mg/10ml INJ Ampule 1,288,500 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 9: ENALAPRIL MALEATE 20 mg POS Tablete 7,155 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 10: Glucose (11%), amino acids & electrolyte, fat emulsion (Intralipid 20%) (SOYBEAN OIL+GLUCOSE+Ala+Arg+Asp+Glu+Gly+His+Ile ecc.) 1440 ml INJ Flakon 2,076,500 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 11: Glyceryl trinitrate 1 mg / 1 ml -50ml flakon 158,325 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 12: GLYCERYL TRINITRATE 5 mg/1.5ml NTG Ampule 70,050 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 13: HAES HYDROXYETHYLSTARCH 6% 500 ml INJ FLAC 166,230 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 14: HYOSCINE BUTYLBROMIDE 20 mg/ 1 ml INJ Ampule (500mg+500) x 20ml 4,500 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 15: Imipenem + Cilastattine (500mg+500) x 20ml FLAKON 3,984,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 16: INSULIN HUMAN (rdna): 100 IU/ml ISOPHANE INSULIN 100 IU/ml PENE 54,440 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 17: LEVOFLOXACIN 5mg/5ml - 100ml INJ FLAKON 100 ml 2,872,800 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 18: Meropenem 1g INJ FLAKON 6,555,600 Shpallur Procedura
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 19: Noradrenaline 8MG/4ML AMPULE 124,045 Shpallur Procedura


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.