Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes sė sigurisė me roje private

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes sė sigurisė me roje private - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-24348-02-17-2016
Vlera / Fondi Limit 10 092 300,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-02-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-03-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 16-03-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 20
Operatorė Konkurues LEKSI SECURITY SHPK
TREZHNJEVA SHPK
SAFE SHPK
A 2000 SHPK
BALLAZHI SHPK
GLOBAL SECURITY SHPK
FIRDEUS SHPK
EUROGJICI SECURITY SHPK
DEA SECURITY SHPK
CULLHAJ SHPK
INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA SHPK
S-S-X SHPK
NAZERI 2000 SHPK
MANDI 2K SHPK
SNAJPER SECURITY
TONI SECURITY SHPK
OKATPUS SHPK
MYRTO SECURITY SHPK
ARBANA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Leksi Security SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 879 714,89
  Data e shpalljes sė fituesit 24-11-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 914 612,00
  Data e lidhjes sė kontratės 12-12-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa.
  Kane marre pergjigje nga autoriteti kontraktues ne date 08.06.2016 dhe nga sipas Vendimit te KPP nr. 870/2016 date 14.11.2016.

  Fituesi ėshtė konfirmuar sipas vendimit tė KPP.

  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. A 2000 SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  1. SAFE SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a.Mungon e leja e pėrdorimit tė armėve.
  b. Kontrata pėr shėrbim tė ngjashėm ėshtė mė e vogėl se 40% e fondit limit.

  2. ARBANA SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  3. BALLAZHI SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  4. ĒULLHAJ SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  5. DEA SECURITY SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a.Mungon e leja e pėrdorimit tė armėve.
  b.Ka paraqitur 12 nga 18 certifikata tė vlefshme nė bazė tė kėrkesave tė autoritetit kontraktor.

  6. EUROGJICI SECURITY SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a.Mungon e leja e pėrdorimit tė armėve.

  7. FIRDEUS SECURITY SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  8. GLOBAL SECURITY SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  9. INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  10. MANDI – 2K SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  11. MYRTO SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  12. NAZERI 2000 SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a.Mungon e leja e pėrdorimit tė armėve.

  13. OKTAPUS SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a.Mungon e leja e pėrdorimit tė armėve.

  14. SIGURIA SHPK

  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a.Mungon e leja e pėrdorimit tė armėve
  b.Mungon lista emėrore e punonjėsve.

  16. S.S.X SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  17. SH.P.S.F. SNAJPER SECURITY SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  18. TONI –SECURITY SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a.Mungon e leja e pėrdorimit tė armėve.
  b. Mungon lista emėrore e punonjėsve

  19. TREZHNJEVA SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.7 - Dt.22-02-2016
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.50 - Dt.19-12-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.