Open Procurement Albania

Blerje Medikamenti Heparine me peshė molekulare tė ulėt e ndarė sipas peshės nė Enoxaparine sodium 4000UI

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Durrės
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Durrės
Objekti i Tenderit Blerje Medikamenti Heparine me peshė molekulare tė ulėt e ndarė sipas peshės nė Enoxaparine sodium 4000UI - financuar nga Fondet e FSDKSH
Nr. Reference REF-15955-06-01-2017
Vlera / Fondi Limit 2 875 446,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-06-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-06-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 12-06-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet procedura nė zbatim te Kreut III neni 24 pika 1 a) te Ligjit Nr.9643, date 20.11.2006 i ndryshuar "Pėr Prokurimin Publik"
  1. Autoriteti kontraktor anulon procedurėn e prokurimit vetėm:
  a) pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik; dhe Nenit 28 pika 2 te Ligjit Nr.9643, date 20.11.2006 i ndryshuar "Pėr Prokurimin Publik" Metodat e perllogaritjes se vleres ne kontratat publike
  2. Nuk lejohet pjesėtimi apo ndarja e vlerės sė kontratės publike pėr shmangien nga dispozitat e parashikuara nė kėtė ligj
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.23 - Dt.12-06-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.