Open Procurement Albania

B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Loti 18 - Omeprazole 40 mg

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė
Objekti i Tenderit B5 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, anestezi reanimacion, lėndė Kontrasti pėr CT, lėndė kontrasti pėr MRI, metabolizmi dhe trakti tretės, antineoplastike dhe immunomodulatore, pėr nevoja spitalore, ndarė nė 26 lote. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017. Loti 18 - Omeprazole 40 mg
Nr. Reference REF-68559-02-21-2017
Vlera / Fondi Limit 14 960,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-02-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 17-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues MEGAPHARMA SHPK - Edna Farma - Albania New Farm - CFO Pharma - Florfarma
Operator Ekonomik Kontraktues
 • J61814028F
 • MEGAPHARMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 14 960,00
  Data e shpalljes sė fituesit 30-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 17 952,00
  Data e lidhjes sė kontratės 03-05-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  CFO Pharma: 1. Licensa e lėshuar nga QKB ėshtė licensė e revokuar pas kontrollit tė bėrė nė faqen zyrtare tė Qendrės Kombėtare tė Biznesit (www.qkb.gov.al), gjithashtu e konfirmuar kjo dhe nga vete institucioni.
  2. Pėr faturat tatimore tė paraqitura nuk janė tė dukshme mallrat e shitura dhe gjithashtu ka shkelje nga subjekti CFO Pharma pasi janė bėrė pagesa me para kesh nė dorė pėr vlera tė tilla qė kalojnė Shumėn e 300.000 lekėve nė kundėrshtim me udhėzimin nr.24, neni 59 "PĖR PROCEDURAT TATIMORE NĖ REPUBLIKĖN E SHQIPĖRISĖ, i ndryshuar".
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit Nr.17 - Dt.02-05-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.21 - Dt.29-05-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.