Open Procurement Albania

Mirėmbajtjen e kaldajave, kondicionerėve dhe chillerave pėr nevoja tė Spitalit Psikiatrik "Ali Mihali" Vlorė

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Vlorė
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Vlorė
Objekti i Tenderit Mirėmbajtjen e kaldajave, kondicionerėve dhe chillerave pėr nevoja tė Spitalit Psikiatrik "Ali Mihali" Vlorė - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-17359-06-09-2017
Vlera / Fondi Limit 1 530 400,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-06-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-06-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 22-06-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Jonian Zaimi - SOLOMON CONSTRUCTION - CLIMASA - COMFORT
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Jonian Zaimi
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 440 100,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-07-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 728 120,00
  Data e lidhjes sė kontratės 31-07-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “CLIMACASA” sh.p.k me nr NIPT-i L 07805502 F
  Nuk permbush kriteret e veēanta te kualifikimit sipas DST, konkretisht vertetimin e realizimit te kontrates dhe faturat tatimore te shitjes jane fotokopje e pa noterizuar. 2. “SOLOMON CONSTRUCTION” sh.p.k me nr NIPT-i J 66828210 D
  Nuk permbush kriteret e veēanta te kualifikimit sipas DST, konkretisht: Tek deklarata e konfliktit te interest data e zhvillimit te tenderit nuk eshte ne perputhje DST. Sherbimet e ngjajshme nuk perputhen me objektin qe prokurohet. Mungojne listpagesat e sig-shoqerore per muajt janar 2016-mars 2017
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.30 - Dt.31-07-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.31 - Dt.07-08-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.