Open Procurement Albania

Loti 4 - Dobutamine, 250 ml, Flakon/ Ampule; Loti 6, Sistemi Kardiovaskular, Furosemide, 20 mg/2 ml, Flakon/ Ampule; Loti 7, Sistemi Kardiovaskular, Glyceryl trinitrate, 1 mg / 1 ml - 50 ml, Flakon/ Ampule; Loti 24, Sistemi Nervor, Metamizole sodium, 1 gr/2 ml, Flakon/Ampulė; Loti 31, Sistemi Nervor, Sevoflurane, 250 ml, Flakon/Ampulė. . Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit B7 - Blerje barna psikiatrie, sistemi kardiovaskular, sistemi muskolo - skeletik, sistemi nervor dhe sistemi respirator pėr nevoja spitalore, ndarė nė 36 lote. Loti 4 - Dobutamine, 250 ml, Flakon/ Ampule; Loti 6, Sistemi Kardiovaskular, Furosemide, 20 mg/2 ml, Flakon/ Ampule; Loti 7, Sistemi Kardiovaskular, Glyceryl trinitrate, 1 mg / 1 ml - 50 ml, Flakon/ Ampule; Loti 24, Sistemi Nervor, Metamizole sodium, 1 gr/2 ml, Flakon/Ampulė; Loti 31, Sistemi Nervor, Sevoflurane, 250 ml, Flakon/Ampulė. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 55 532 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-02-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 17-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues MEGAPHARMA SHPK
CFO Pharma
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEGAPHARMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 55 532 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 66 638 400,00
  Data e lidhjes sė kontratės 26-05-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) CFO Pharma SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a. Licensa e leshuar nga QKB eshte license e revokuar pas kontrollit te bere ne faqen zyrtare te Qendres Kombetare te Biznesit (www.qkb.gov.al) , gjithashtu e konfirmuar kjo dhe nga vete institucioni.
  b. Per faturat tatimore te paraqitura nuk jane te dukshme mallrat e shitura dhe gjithashtu ka shkelje nga subjekti CFO Pharma pasi jane bere pagesa me para kesh ne dore per vlera te tilla qe kalojne Shumen e 300.000 lekeve ne kundershtim me udhezimin nr.24, neni 59 “PĖR PROCEDURAT TATIMORE NĖ REPUBLIKĖN E SHQIPĖRISĖ, i ndryshuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.19-06-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.