Open Procurement Albania

Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė mbulojnė me shėrbim zonat turistike verore gjatė sezonit veror 2017

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Qendra Shėndetėsore Margegaj
Objekti i Tenderit Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė mbulojnė me shėrbim zonat turistike verore gjatė sezonit veror 2017 - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017
Nr. Reference REF-06113-04-13-2017
Vlera / Fondi Limit 795,721
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 10-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Farma Net Albania - PEGASUS - FLORFARMA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K92201080V
 • Farma Net Albania
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 795721
  Data e shpalljes sė fituesit 30-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 954865
  Data e lidhjes sė kontratės 05-06-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 01-06-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Shoqėria Pegasus Shpk
  Nuk kanė dorėzuar ofertė dhe dokumentacionin e kėrkuar sipas kritereve tė DST
  2. Shoqėria "Florfarma" Shpk, me NIPT K21405004T:
  a) Operatori nuk ka paraqitur vertetimin nga AKBPM, lidhur me barnat e autorizuara per tregtim ne shqiperi.
  b) Nuk eshte paraqitur autorizim per barin e pa regjistruar "Ambroxol Hydrochloride". Ky bar rezulton i pa regjistruar ne Agjensine e Barnave.
  c) Nuk eshte paraqitur katalog per produktet e prodhuesit Meditex (material mjekimi) 12, 14 dhe 15.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.19-06-2017

  Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė mbulojnė me shėrbim zonat turistike verore gjatė sezonit veror 2017

  Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
  Institucion Kontraktues
  Objekti i Tenderit Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė mbulojnė me shėrbim zonat turistike verore gjatė sezonit veror 2017 - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017
  Nr. Reference REF-06113-04-13-2017
  Vlera / Fondi Limit 20,294,600
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 18-04-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-05-2017
  Data e mbajtjes sė tenderit 10-05-2017
  Nr. i Operatorėve Konkurues 3
  Operatorė Konkurues Farma Net Albania - PEGASUS - FLORFARMA
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • K92201080V
 • Farma Net Albania
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 19893025
  Data e shpalljes sė fituesit 30-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 01-06-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Shoqėria Pegasus Shpk
  Nuk kanė dorėzuar ofertė dhe dokumentacionin e kėrkuar sipas kritereve tė DST
  2. Shoqėria "Florfarma" Shpk, me NIPT K21405004T:
  a) Operatori nuk ka paraqitur vertetimin nga AKBPM, lidhur me barnat e autorizuara per tregtim ne shqiperi.
  b) Nuk eshte paraqitur autorizim per barin e pa regjistruar "Ambroxol Hydrochloride". Ky bar rezulton i pa regjistruar ne Agjensine e Barnave.
  c) Nuk eshte paraqitur katalog per produktet e prodhuesit Meditex (material mjekimi) 12, 14 dhe 15.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  modifikime
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės