Open Procurement Albania

Blerje materiale mjekėsore pėr Shėrbimin e Kardiokirurgjisė - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 8 - Sutura pėr kardiokirurgjinė dhe kirurgjinė vaskulare

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekėsore pėr Shėrbimin e Kardiokirurgjisė - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 8 - Sutura pėr kardiokirurgjinė dhe kirurgjinė vaskulare
Nr. Reference REF-20627-07-13-2017
Vlera / Fondi Limit 10 844 666,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-07-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-08-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 07-08-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues Biometric Albania SHPK
Gen Alb SHPK
Bylis Pharma SHPK
OES Distrimed SHPK
F.M.E.S SHPK
Greemed SHPK
FEDOS SHPK
MONTAL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K31520054N
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 517 100,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-10-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 9 020 520,00
  Data e lidhjes sė kontratės 02-11-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori GEN-ALB FARMA SHPK NIPT K62220004U
  Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstaton se oferta nuk pėrmban tė gjithė dokumentacionin e kėrkuar nė dokumentet e tenderit referuar listės sė kėrkesave tė tenderit tė shpallur nė sistemin elektronik tė APP, duke i cilėsuar dhe si oferta tė pavlefshme.
  2. Operatori BYLIS PHARMA SHPK NIPT K12929401M
  Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstaton se oferta nuk pėrmban tė gjithė dokumentacionin e kėrkuar nė dokumentet e tenderit referuar listės sė kėrkesave tė tenderit tė shpallur nė sistemin elektronik tė APP, duke i cilėsuar dhe si oferta tė pavlefshme.
  3. Operatori FMES SHPK NIPT K12023005J
  Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstaton se oferta nuk pėrmban tė gjithė dokumentacionin e kėrkuar nė dokumentet e tenderit referuar listės sė kėrkesave tė tenderit tė shpallur nė sistemin elektronik tė APP, duke i cilėsuar dhe si oferta tė pavlefshme.
  4. Operatori Fedos SHPK NIPT K01514009I
  Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstaton se oferta nuk pėrmban tė gjithė dokumentacionin e kėrkuar nė dokumentet e tenderit referuar listės sė kėrkesave tė tenderit tė shpallur nė sistemin elektronik tė APP, duke i cilėsuar dhe si oferta tė pavlefshme.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.43 - Dt.30-10-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.44 - Dt.06-11-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.