Open Procurement Albania

Blerje materiale dhe kite pėr kėrkim dhe diagnostikim pėr laboratorin e biologjisė molekulare dhe HIV, HEP, HPV

Autoritet Prokurues Instituti i Shėndetit Publik Tiranė
Institucion Kontraktues Instituti i Shėndetit Publik Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje materiale dhe kite pėr kėrkim dhe diagnostikim pėr laboratorin e biologjisė molekulare dhe HIV, HEP, HPV - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-23771-08-14-2017
Vlera / Fondi Limit 13 998 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-08-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-09-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 08-09-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Biometric Albania
EUROGJICI SECURITY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • J61827062E
 • Biometric Albania SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 13 878 700,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-10-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 166 544 400,00
  Data e lidhjes sė kontratės 13-10-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte s'kualifikuar
  1) Operatori ekonomik Eurogjici security SHPK me Nipt K31929010K
  Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkesave per kualifikim te kerkuar nga AK ne DST, ka paraqitur vetem ekstrakt te regjistrit, nuk ka paraqitur as Oferte ekonomike per kete procedure.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.40 - Dt.09-10-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.42 - Dt.23-10-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.