Open Procurement Albania

Rikonstruksionin i rrugėve tė brendėshme (unaza e vogėl), tė Spitalit Korcė

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė
Objekti i Tenderit Rikonstruksionin i rrugėve tė brendėshme (unaza e vogėl), tė Spitalit Korcė
Nr. Reference REF-25798-09-07-2017
Vlera / Fondi Limit 5,416,336
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-09-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-09-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 25-09-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues NIEM SHPK - VASHTEMIA SHPK - REJ SHPK - SARK SHPK - Kombeas SHA - Shendelli shpk - XHENGO SHPK&CURRI - Alb Korca 2002 shpk - NIKA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • J64103054Q
 • VASHTEMIA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3270150
  Data e shpalljes sė fituesit 10-10-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3924180
  Data e lidhjes sė kontratės 12-10-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 1 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Jane s’kualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1- Kombeas sha, me NIPT K88103301J, perfaqesuar nga z/Astrit Nabolli.
  Me vlere 4,013,390 (katermilion e trembedhjete mije e treqind e nentedhjete) leke pa TVSH, ose 4,816,068 (katermilion e teteqind e gjashtembedhjete mije e gjashtedhjete e tete) leke me TVSH. Me arsyetimin;
  Mungese dokumentacioni pasi, dokumentacioni i dorezuar nga ky subjekt ekonomik nuk eshte i rregullt dhe konform kerkesave te DST.
  2- Shendelli shpk, me NIPT K07924803N, perfaqesuar nga z/Yzedin Bozhaj.
  Me vlere 4,421,650 (katermilion e katerqind e njezete e nje mije e gjashteqind e pesedhjete) leke pa TVSH, ose 5,305,980 (pesemilion e treqind e pesemije e nenteqind e tetedhjete) leke me TVSH. Me arsyetimin;
  Mungese dokumentacioni pasi, dokumentacioni i dorezuar nga ky subjekt ekonomik nuk eshte i rregullt dhe konform kerkesave te DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.41 - Dt.16-10-2017