Open Procurement Albania

Rikonstruksionin e Senatoriumit (rikonstruksion ēatia, linja e gazrave mjekėsore, tensionit, veshjes me plumb tė kabinetit tė radiologjisė dhe tavaneve tė varur) tė Spitalit Korēė

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė
Objekti i Tenderit Rikonstruksionin e Senatoriumit (rikonstruksion ēatia, linja e gazrave mjekėsore, tensionit, veshjes me plumb tė kabinetit tė radiologjisė dhe tavaneve tė varur) tė Spitalit Korēė
Nr. Reference REF-25795-09-07-2017
Vlera / Fondi Limit 4 699 192,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-09-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-09-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 25-09-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues Kthella SHPK&LEKA SHPK - KOMBEAS SHPK - NIKA SHPK - ALB KORCA 2002 SHPK&VILDEV&CO SHPK - Xhengo - REJ SHPK - SHAMO CONSTRUCTION - Shendelli shpk - SARK SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • J69303023D-J64103631O
 • Kthella SHPK&LEKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 968 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-10-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 562 200,00
  Data e lidhjes sė kontratės 10-10-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Eshte s’kualifikuar ofertuesi i meposhtem:
  1-Shendelli shpk, me NIPT K07924803N, perfaqesuar nga z/Yzedin Bozhaj.
  Me vlere 3,729,050 (tre milion e shtateqind e njezete e nente mije e pesedhjete) leke pa TVSH, ose 4,474,860 (katermilion katerqind shtatedhjete kater mije e teteqind e gjashtedhjete) leke me TVSH Me arsyetimin:
  Mungese dokumentacioni pasi, dokumentacioni i dorezuar nga ky subjekt ekonomik
  NUK eshte i rregullt dhe konform kerkesave te DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.40 - Dt.09-10-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.41 - Dt.16-10-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.