Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes me roje private

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Fier
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes me roje private
Nr. Reference REF-42009-01-24-2018
Vlera / Fondi Limit 3 382 895,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 05-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Polsaiz SHPK
Buzi SHPK
Elezaj SHPK
Eurogjici SHPK
Goga SHPK
Nazeri SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • POLSAIZ SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 278 429,94
  Data e shpalljes sė fituesit 22-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 348 183,77
  Data e lidhjes sė kontratės 27-03-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur dhe eshte shqyrtuar nga KPP-ja me vendimin nr.153/2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm :
  1- Operatori “Buzi 2010” sh.p.k :
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara ne DST.
  2- Operatori ”Elezaj” sh.p.k:
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara ne DST.
  3- Operatori ”Eurogjici Security” shpk :
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara ne DST.
  4- Operatori ”Nazeri 2000”shpk :
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara ne DST.
  5- Operatori ”Goga”sh.p.k :
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te percaktuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.22 - Dt.04-06-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.