Open Procurement Albania

Loti 10 - Tuba dhe konsumabile laboratorike per fazen preanalitike te perpunimit te gjakut

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekėsore tė mjekimit, kite reagente dhe materiale konsumi pėr Laboratorin e Biokimik-Klinik ne QSUT. Loti 10 - Tuba dhe konsumabile laboratorike per fazen preanalitike te perpunimit te gjakut
Nr. Reference REF-42098-01-25-2018
Vlera / Fondi Limit 14 608 500,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 21-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues Biometric Albania SHPK
Euromed SHPK
Fedos SHPK
Krijon SHPK
Pegasus SHPK
Swissmed SHPK
Laser MED SHPK
ALMedical SHPK
Biomedica Albania Distribution SHPK
Genius SHPK
O.E.S DISTRIMED SHPK
Medial SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Biometric Albania SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 189 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6 226 800,00
  Data e lidhjes sė kontratės 09-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30-11-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa dhe ka marrė pėrgjigje nė datė 03.04.2018, sipas vendimit te KPP me nr:254/2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1- “Laser MED” SHPK - Nuk plotėson kriteret e pėrcaktuara ne DST.
  2- “Biomedica Albania Distribution” SHPK - Nuk plotėson kriteret e pėrcaktuara ne DST.
  3- “Medial” SHPK - Nuk plotėson kriteret e pėrcaktuara ne DST.
  4- “O.E.S DISTRIMED” SHPK - Nuk plotėson kriteret e pėrcaktuara ne DST.
  5- “Genius” SHPK - Nuk plotėson kriteret e pėrcaktuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.20 - Dt.21-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.