Open Procurement Albania

Ruajtja, sigurimi fizik i objekteve/aseteve tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Tropojė. Marrėveshje Kuadėr me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara me afat 12 muaj

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė
Objekti i Tenderit Ruajtja, sigurimi fizik i objekteve/aseteve tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Tropojė. Marrėveshje Kuadėr me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara me afat 12 muaj. Fondi i Marrėveshjes Kuadėr per 12 muaj - 2 916 715 LEKE pa TVSH. Fondi limit per nje vendroje/DITORE - 7991 lekė pa TVSH
Nr. Reference REF-42466-01-29-2018
Vlera / Fondi Limit 2 916 715,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 09-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Eurogjici Security SHPK
Trezhnjeva SHPK
Nazeri 2000 SHPK
Sabeta SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TREZHNJEVA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 915 970,40
  Data e shpalljes sė fituesit 28-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 499 164,48
  Data e lidhjes sė kontratės 30-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesa ka marrė pėrgjigje me vendimin e KPP-sė nr.306/2018 datė 11.05.2018.
  Jane skualifikuar:
  1. Operatori ekonomik “Eurogjici-Security” sh.p.k
  -Arsyeja e skualifikimit ;
  Ne oferten e paraqitur zeri i kostos paga baze , shtesa mbi page, sigurime shoqerore e shendetesore rezultojne te jene nen kufirin minimal ligjor te lejuar , ku sipas rekomandimeve te KPP keto shtesa perllogariten per periudhe kohore 30.41 dite ne muaj.
  -Autorizimi individual nga AKEP per caktim frekuencash per sistem radiokomunikimi dhe alarmi ne emer te shoqerise me zone mbulimi qytetin Bajram Currri nuk eshte paraqitur, i kerkuar sipas kritereve te kerkuara nga ana jone.
  2. Operatori ekonomik “SABETA” sh.p.k
  Arsyeja e skualifikimit:
  - Pasi nuk ka shlyer detyrimet e tatimit mbi fitimin,tatimin mbi vleren e shtuar dhe detyrimeve te kontributeve te sigurimeve shoqerore e shendetesore.
  - Ka detyrime tatimore.
  3. Operatori ekonomik “Nazeri 2000” sh.p.k
  Arsyja e skualifikimit:
  -Nuk ka paraqitur tė plotėsuar analizėn e kostos (preventivin) sipas pėrcaktimeve nė dokumentat e procedurės sė prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.23 - Dt.11-06-2018

  Ruajtja, sigurimi fizik i objekteve/aseteve tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Tropojė. Marrėveshje Kuadėr me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara me afat 12 muaj

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė
  Objekti i Tenderit Ruajtja, sigurimi fizik i objekteve/aseteve tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Tropojė. Marrėveshje Kuadėr me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara me afat 12 muaj. Fondi i Marrėveshjes Kuadėr per 12 muaj - 2 916 715 LEKE pa TVSH. Fondi limit per nje vendroje/DITORE - 7991 lekė pa TVSH
  Nr. Reference REF-42466-01-29-2018
  Vlera / Fondi Limit 2 916 715,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 30-01-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-02-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 09-02-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 4
  Operatorė Konkurues Eurogjici Security SHPK
  Trezhnjeva SHPK
  Nazeri 2000 SHPK
  Sabeta SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • TREZHNJEVA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 915 970,40
  Data e shpalljes sė fituesit 28-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesa ka marrė pėrgjigje me vendimin e KPP-sė nr.306/2018 datė 11.05.2018.
  Jane skualifikuar:
  1. Operatori ekonomik “Eurogjici-Security” sh.p.k
  -Arsyeja e skualifikimit ;
  Ne oferten e paraqitur zeri i kostos paga baze , shtesa mbi page, sigurime shoqerore e shendetesore rezultojne te jene nen kufirin minimal ligjor te lejuar , ku sipas rekomandimeve te KPP keto shtesa perllogariten per periudhe kohore 30.41 dite ne muaj.
  -Autorizimi individual nga AKEP per caktim frekuencash per sistem radiokomunikimi dhe alarmi ne emer te shoqerise me zone mbulimi qytetin Bajram Currri nuk eshte paraqitur, i kerkuar sipas kritereve te kerkuara nga ana jone.
  2. Operatori ekonomik “SABETA” sh.p.k
  Arsyeja e skualifikimit:
  - Pasi nuk ka shlyer detyrimet e tatimit mbi fitimin,tatimin mbi vleren e shtuar dhe detyrimeve te kontributeve te sigurimeve shoqerore e shendetesore.
  - Ka detyrime tatimore.
  3. Operatori ekonomik “Nazeri 2000” sh.p.k
  Arsyja e skualifikimit:
  -Nuk ka paraqitur tė plotėsuar analizėn e kostos (preventivin) sipas pėrcaktimeve nė dokumentat e procedurės sė prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.