Open Procurement Albania

Shėrbimi i rojeve private

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit Ruajtja e godinės me roje private – Marrėveshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj.
Fondi total i Marrveshjes Kuader : 9 205 313.15 leke pa TVSH
Fondi limit per njė vendroje/DITORE me 3 (tre) turne: 11 266.3 lekė pa TVSH
Fondi limit per njė vendroje/DITORE me 2 (dy) turne: 7 899.55 lekė pa TVSH
Fondi limit per njė vendroje/DITORE me 1 (nje) turne: 5 323.75 lekė pa TVSH
Nr. Reference REF-42890-01-30-2018
Vlera / Fondi Limit 8 054 649,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues MYRTO – SECURITY SHPK
Nazeri 2000 SHPK
POLSAIZ SHPK
I.XH.ISUFI SHPK
Force Security
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Force Security 2004 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 052 291,20
  Data e shpalljes sė fituesit 20-03-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 9 662 749,44
  Data e lidhjes sė kontratės 13-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. I.XH.ISUFI SHPK :
  Nuk ka paraqitur Vetedeklarimin lidhur me permbushjen e kritereve te pergjithshme si dhe nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST konkretisht:
  a) Nuk ploteson numrin 15 te punonjesve te certifikuar ne fushen e ruajtjes se sigurise fizike kriter ky i percaktuar ne shtojcen nr.8, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin 3.1 Kapaciteti ligjor/profesional i operatorėve ekonomikė pika 3.3.
  b) Nuk ploteson numrin 17 punonjės tė siguruar nė muaj, 15 punonjes sherbimi roje si dhe drejtuesin teknik dhe administratorin per tre muajt e fundit kriter ky i percaktuar ne shtojcen nr.8, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin 3.2 Kapaciteti ekonomik dhe financiar pika 3.2.3. c) Mungojne taksat vjetore te mjetit kriter ky i percaktuar ne shtojcen nr.8, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin 3.2. 2. POLSAIZ SHPK :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  a)Nuk ploteson kriterin e 17 punonjės tė siguruar nė muaj, 15 punonjes sherbimi roje si dhe drejtuesin teknik dhe administratorin per tre muajt e fundit kriter ky i percaktuar ne shtojcen nr.8, kapacitetin teknik pika 3.3
  b) Nuk ploteson kapaciteti teknik pika 3.3.1 dhe kontrata te ngjashme ne nje vlere sa 40% e fondit limit kriter ky i percaktuar ne shtojcen nr.8, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin. 3. Myrto security SHPK Fier
  I eshte derguar njoftimi i fituesit nepermjet SPE me date 20.03.2018 si dhe ftesa per lidhje kontrate nuk eshte paraqitur per lidhjen e kontrates brenda afateve te percaktuara. Ne keto kushte bazuar nė nenin 58 tė Ligjit nr.9643 datė 20.11.2006 “Pėr prokurimin publik”, i ndryshuar kontrata do ti akordohet ofertuesit vijues ne klasifikimin perfundimtar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.16 - DT.23-04-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.